Remis Ajaksu Amsterdam z PSV Eindhoven. Od 0:2 do 2:2

Mecze Ajaksu Amsterdam i PSV Eindhoven zawsze budzą wielkie emocje. Tym bardziej, gdy obie drużyny zajmują dwa czołowe miejsca w Eredivisie. W 15. kolejce ligi holenderskiej wspomniane ekipy podzieliły się punktami, remisując 2:2.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam i PSV Eindhoven zawsze walczą o najwyższe cele w Eredivisie, dlatego ich bezpośrednie mecze mają duże znaczenie dla ostatecznej kolejności w tabeli. Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości. Już w 2. minucie wynik otworzył Eran Zahavi. Ten sam zawodnik podwyższył wynik.

Gospodarze znaleźli się w nie lada tarapatach, jednak jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Quincy Promes. W przerwie trener Erik ten Hag wprowadził na boisko najdroższego piłkarza w historii Ajaksu Amsterdam Sebastien Haller. Pięć minut później pokonał bramkarza, jednak sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR, dopatrując się spalonego. Kwadrans później było 2:2. Francuz zaliczył asystę, natomiast gola na wagę punktu strzelił Antony.

Taki wynik oznacza, że w czołówce Eredivisie nic się nie zmieniło. Nadal prowadzi Ajax Amsterdam, który wyprzedza PSV Eindhoven o jeden punkt.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 2:2 (1:2)
Bramki: Quincy Promes 40, Antony 65 - Eran Zahavi 2, 21