Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem w historii Polski? "Nie wiem czy to jest taka oczywistość"

Piłka nożna
Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem w historii Polski? "Nie wiem czy to jest taka oczywistość"
fot. PAP
Czy Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz w historii Polski?

Robert Lewandowski drugi raz w karierze sięgnął po nagrodę Sportowca Roku. W niedzielnym programie Cafe Futbol nasi goście w studio zastanawiali się, czy napastnik Bayernu Monachium zasługuje na miano najlepszego piłkarza w historii Polski.

2020 rok był najlepszym dla Lewandowskiego w całej jego karierze. Polak zdobył z Bayernem wszystko, co było możliwe do wygrania, jednocześnie sam zainteresowany zgarnął mnóstwo indywidualnych nagród. Zdecydowana większość uznała Polaka najlepszym piłkarzem świata. Nie może zatem dziwić, że były zawodnik m.in. Lecha Poznań wygrał również plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Sportowca Roku.

 

Zobacz także: Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020! Wyniki Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu

 

Czy Lewandowski to najlepszy piłkarz w historii naszego kraju?

 

- Nigdy nie zapomnę meczu Polska - Niemcy w 2014 roku i zwycięstwo 2:0. Płakałem na tym meczu, mimo że Robert nie strzelił gola, ale i tak był wielki - przypomniał Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu".

 

Zdaniem Cezarego Kowalskiego wybór Lewandowskiego na polskiego piłkarza wszech czasów nie jest taki oczywisty.

 

- Lewandowski jest bohaterem wyobraźni pokolenia młodych ludzi, jak dla nas Boniek czy Lato. Byłem ostatnio w sklepie z synem i powiedział, że weźmie batonik bez cukru, ponieważ Robert takie je. Lewandowski znajduje się w świadomości młodych ludzi w różnych wymiarach. Nie ma dyskusji ile o nim powiedziano wiele dobrego. Czy jest on najlepszym piłkarzem w historii Polski? Nie wiem, czy to jest takie oczywiste. Weźmy Grzegorza Lato, który na mundialu zdobył siedem bramek i grał jeszcze na dwóch kolejnych mundialach. Gdyby on grał dzisiaj i miał takie osiągnięcia, to na kogo byście państwo głosowali? - skwitował Kowalski.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze