Tour de Ski: Triumf Jessie Diggins

Amerykanka Jessie Diggins zwyciężyła w 15. edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski.

Amerykanka Jessie Diggins zwyciężyła w 15. edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski. Na ostatnim etapie - biegu na 10 km w Val di Fiemme - zajęła drugie miejsce, a pierwsza była Szwedka Ebba Andersson. Jedyna Polka w stawce Izabela Marcisz ukończyła TdS na 29. pozycji.

Diggins jest pierwszą w historii tego cyklu triumfatorką spoza Europy. Poprzednie siedem edycji wygrały narciarki z Norwegii, a w latach 2010-2013 najlepsza była Justyna Kowalczyk. Wcześniej zwycięstwa odniosły także zawodniczki z Finlandii i Szwecji.

Obecna edycja tego wyczerpującego cyklu odbyła się bez Norwegów. Reprezentanci największej na świecie potęgi w biegach narciarskich obawiali się zakażenia COVID-19. Z tego samego powodu zabrakło ich także w dwóch poprzednich rundach PŚ - w Davos i Dreźnie.

O godzinie 15.35 rozpocznie się ostatni etap rywalizacji mężczyzn w TdS - bieg na 10 km techniką dowolną. Liderem cyklu jest Rosjanin Aleksander Bolszunow, który prowadzi także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.