Transferowy hit! Stephen Boyer zagra w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
Transferowy hit! Stephen Boyer zagra w Jastrzębskim Węglu
fot. Cyfrasport
Stephen Boyer zagra w Jastrzębskim Węglu.

Jastrzębski Węgiel szykuje kolejny transferowy hit. Stephen Boyer w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem klubu ze Śląska. Francuz już niejednokrotnie przymierzany był do gry w PlusLidze, ale ostatecznie nigdy do niej nie trafił. Jak poinformował Kamil Drąg na łamach "Przeglądu Sportowego" w rozgrywkach 2021/22 atakujący będzie miał okazję sprawdzić się w polskiej lidze.

"Klub z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej kolejności zaklepał sobie na przyszły sezon rozgrywającego Benjamina Toniuttiego, teraz ściąga mu do pary rodaka – atakującego reprezentacji Francji Boyera" - napisał dziennikarz PS. Już w maju ubiegłego roku pojawiły się informacje, że siatkarzem zainteresowana jest Asseco Resovia Rzeszów. O możliwości gry Boyera w PlusLidze plotkowano również pod koniec roku, gdy pogorszyła się jego sytuacja w Blu Volley Werona.

 

Zobacz także: Kolejna bomba transferowa w PlusLidze! Toniutti odejdzie z ZAKSY, ale zostanie w Polsce?

 

W połowie listopada 24-latek opuścił włoski klub, w którym występował od 2018 roku. Powodem rozstania były niespełnione oczekiwania, jakie władze Blu Volley miały wobec wielokrotnego reprezentanta Francji. Do tego jego wysoki kontrakt był poważnym obciążeniem dla budżetu klubu. Zaledwie dzień po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron, zawodnik podpisał nowy. Wybrał egzotyczny kierunek i występy w barwach katarskiego Al Arabi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stéphen Boyer (@stephen.boyernew)

 

Boyer swoją karierę seniorską rozpoczął od gry w GFC Ajaccio VB (2014–15). Kolejne trzy lata spędził w Chaumont VB 52 (2015–18), skąd trafił do Werony.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stéphen Boyer (@stephen.boyernew)

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie