ATP w Delray Beach: Hubert Hurkacz zagra w półfinale

ATP w Delray Beach: Hubert Hurkacz zagra w półfinale.

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP w Delray Beach. Polski tenisista pokonał w ćwierćfinale Roberto Quiroza 6:4, 6:4. W spotkaniu o awans do finału 23-latek zmierzy się z Christianem Harrisonem z USA.

Po czterech pierwszych gemach Hurkacz przegrywał 1:3. Ostatecznie udało mu się doprowadzić do remisu przy stanie 4:4. Później pewnie wygrał dwa ostatnie gemy w secie i zwyciężył 6:4.

W drugiej odsłonie tenisiści szli "łeb w łeb". Na wygrane gemy Hurkacza trzykrotnie skutecznie odpowiadał Quiroz. Ponownie na tablicy wyników zobaczyliśmy rezultat 4:4. Po raz drugi w tym meczu Hurkacz wygrał dwa ostatnie gemy i w całym secie zwyciężył 6:4.

35. w rankingu ATP Polak w półfinale turnieju w Delray Beach zmierzy się z Christianem Harrisonem. Amerykanin w rankingu ATP plasuje się na odległym 789. miejscu.