Jakub Przygoński nadal w czołówce Rajdu Dakar

Moto
W rywalizacji samochodów szóste miejsce po 8. etapie Rajdu Dakar zajął Jakub Przygoński.

W rywalizacji samochodów szóste miejsce po 8. etapie Rajdu Dakar zajął Jakub Przygoński i utrzymał czwartą lokatę w klasyfikacji.

Trwa zacięta walka w kategorii samochodów. Piąty odcinek na tegorocznym Dakarze i 40. w karierze wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota), ale w klasyfikacji generalnej prowadzi trzeci w poniedziałek Stephane Peterhansel (Mini). Różnica między nimi to zaledwie 4.50. Trzeci w klasyfikacji jest Hiszpan Carlos Sainz (Mini), ale do tej dwójki traci już ponad pół godziny. Później różnice są jeszcze większe. Czwarty Przygoński ma blisko godzinę straty do Sainza, a również godzinę traci do Polaka zajmujący piąte miejsce Hiszpan Nani Roma (Prodrive).

Kolejny dobry występ zanotował zmagający się ostatnio z bólem nadgarstków motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza (Husqvarna) - uzyskał 16. czas i w klasyfikacji generalnej awansował na 17. miejsce. 32. lokatę zajął Konrad Dąbrowski (KTM), co jest jego najlepszym wynikiem w Dakarze. Najszybszy w poniedziałek był lider rajdu Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda), który z jednej sekundy do 1.06 powiększył przewagę nad zajmującym drugie miejsce Australijczykiem Tobym Pricem (KTM).

Kamil Wiśniewski był siódmy w kategorii quadów i jest ósmy w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Argentyńczyk Manuel Andujar (Yamaha), a drugi jest zwycięzca poniedziałkowego etapu Francuz Alexandre Giroud (Yamaha).

Poniedziałkowy etap prowadził z Sakaki do Neomu (709 km, w tym 375 km to odcinek specjalny). We wtorek uczestnicy będą mieli do pokonania pętlę ze startem i metą w Neomie (574 km, w tym 465 km to odcinek specjalny).

Tym razem nie był to polski dzień w klasie UTV. Aron Domżała i Maciej Marton na początku etapu zanotowali ponadpółgodzinną stratę do czołówki i etap ukończyli na odległej pozycji. Kosztowało ich to spadek na trzecie miejsce w klasie T4.