Kazuyoshi Miura przedłużył kontrakt. 54-letni piłkarz rozegra 17. sezon w Yokohama FC

Piłka nożna
Kazuyoshi Miura przedłużył kontrakt. 54-letni piłkarz rozegra 17. sezon w Yokohama FC
fot. PAP/Newscom
„Król Kazu” jeszcze nie zamierza kończyć kariery. W zespole Yokohama FC zostaje na 17. sezon

W wieku 54 lat Kazuyoshi Miura nadal będzie występował w ekstraklasie Japonii. Piłkarz, który strzelił 55 goli w 89 występach w reprezentacji, przedłużył kontrakt z Yokohama FC - poinformowały miejscowe media, powołując się na klub.

To będzie 17. sezon „Króla Kazu”, jak nazywany jest w ojczyźnie Miura, w zespole z Jokohamy. Dołączył do niego w 2005 roku. Ostatnią bramkę w oficjalnym występie zdobył w 2017 w drugiej lidze. Miał 50 lat i 14 dni i stał się tym samym najstarszym strzelcem gola w japońskim futbolu profesjonalnym. We wrześniu ubiegłego roku Miura został najstarszym piłkarzem w historii japońskiej ekstraklasy. W wieku 53 lat, sześciu miesięcy i 28 dni zagrał w barwach Yokohama FC w wyjazdowym, środowym meczu z Kawasaki Frontale

 

 

Sezon 2021 będzie jego 36. w zawodowej karierze, którą rozpoczął w brazylijskim Santosie w 1986 roku. Miura grał na czterech kontynentach. W Europie bronił barw Genoi i Dinama Zagrzeb (wówczas pod nazwą Croatia).

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat piłkarze BVB. Poważna kontuzja może wyeliminować go z Euro 2020

 

W latach 1990-2000 był reprezentantem Japonii, a w 1993 roku został pierwszym piłkarzem tego kraju, który otrzymał nagrodę azjatyckiej konfederacji dla najlepszego zawodnika kontynentu.

 

Ćwierć wieku temu Miura strzelił gola w towarzyskim meczu z Polską (5:0) w Hongkongu.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie