Premier League: 36 przypadków koronawirusa w ostatnim tygodniu

Piłka nożna
Premier League: 36 przypadków koronawirusa w ostatnim tygodniu
fot. PAP
Premier League: 36 przypadków koronawirusa w ostatnim tygodniu.

Dwie rundy testów na obecność COVID-19, które zostały przeprowadzone w ubiegłym tygodniu w klubach piłkarskiej Premier League, przyniosły łącznie 36 pozytywnych wyników - poinformowano w poniedziałek. Dane obejmują okres od 4 do 10 stycznia.

Liga, która obecnie przeprowadza testy dwa razy w tygodniu, nie wymieniła nazwisk zakażonych osób. Dodano jednak, że pozostaną one w izolacji przez dziesięć dni.

 

"Od 4 stycznia do 7 stycznia przebadanych na obecność COVID-19 zostało 1538 zawodników i pracowników klubów. Spośród nich było 27 nowych pozytywnych testów. Od 8 stycznia do 10 stycznia przebadano 1055 zawodników i pracowników klubów. Zanotowano wówczas dziewięć nowych pozytywnych wyników" - poinformowano w oświadczeniu ligi.

 

Od rozpoczęcia we wrześniu sezonu już 207 osób z angielskiej ekstraklasy uzyskało pozytywny wynik testów na koronawirusa. Przełożono m.in. cztery mecze Premier League i ponad 50 spotkań w niższych ligach w Anglii.

 

Zobacz także: Lewandowski Sportowcem Roku 2020

 

Wielka Brytania, zgodnie z danymi Reutera, odnotowała dotychczas ponad 3 miliony potwierdzonych przypadków COVID-19 i ponad 81 tysięcy zgonów.

 

Premier Boris Johnson ogłosił w zeszłym tygodniu nową ogólnokrajową blokadę z powodu rosnącej liczby infekcji w kraju spowodowanych nową mutacją wirusa, ale Premier League może kontynuować rozgrywki.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie