Sebastien Loeb wycofał się na trasie 8. etapu Rajdu Dakar

Moto
Sebastien Loeb wycofał się na trasie 8. etapu Rajdu Dakar
fot. PAP
Słynny francuski kierowca Sebastien Loeb (Prodrive) musiał wycofać się na trasie 8. etapu Rajdu Dakar - poinformowali organizatorzy imprezy rozgrywanej w Arabii Saudyjskiej.

Słynny francuski kierowca Sebastien Loeb (Prodrive) musiał wycofać się na trasie 8. etapu Rajdu Dakar - poinformowali organizatorzy imprezy rozgrywanej w Arabii Saudyjskiej. Dziewięciokrotny mistrz świata WRC dwukrotnie tego dnia przebił oponę.

Ciężarówka serwisowa jego zespołu nie była w stanie dotrzeć do kierowcy z odpowiednim wyposażeniem, aby umożliwić naprawę po drugim przebiciu.

 

Prawie 47-letni Loeb po raz piąty w karierze startował w Rajdzie Dakar. Najlepszy wynik osiągnął w 2017 roku, gdy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa lata później był trzeci. W ubiegłym roku nie wystąpił w imprezie.

 

W tegorocznej edycji miał spore problemy techniczne na dwóch poprzednich etapach. W poniedziałek ruszył na trasę ze stratą ponad 13 godzin do lidera, swojego rodaka Stephane'a Peterhansela (Mini).

 

Zobacz także: Jakub Przygoński nadal w czołówce Rajdu Dakar

 

W kategorii samochodów trwa zacięta rywalizacja. W poniedziałek najlepszy był Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota), ale w klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi trzeci tego dnia Peterhansel. Czwarte miejsce utrzymał Jakub Przygoński (Toyota).

 

Ósmy etap prowadził z Sakaki do Neomu. We wtorek uczestnicy będą mieli do pokonania pętlę ze startem i metą w Neomie.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie