TAURON Liga: Pewna wygrana ŁKS-u Commercecon Łódź. Zła passa Piły trwa

Ekipa #VolleyWrocław wygrała w każdej odsłonie meczu do 18 i dwukrotnie do 25.

W poniedziałkowych spotkaniach TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0, a #VollleyWrocław pokonał Enea PTPS Piła również bez straty seta. Dzięki wygranej Łódzkie Wiewióry wskoczyły na podium tabeli. Coraz większe problemy ma drużyna z Wielkopolski, która znajduje się na ostatnim miejscu z dorobkiem czterech punktów.

W pierwszym poniedziałkowym meczu ŁKS pewnie pokonał rywalki. Podopieczne Michała Maska dwukrotnie wygrywały seta na przewagi 29:27. Jedynie w drugiej odsłonie spotkania zwyciężyły do 21. Były to pierwsze trzy punkty Łódzkich Wiewiór w 2021 roku. MVP meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (27:29, 21:25, 27:29)

Pałac: Dascalu (10), Ziółkowska (10), Hawryła (9), Mazurek (2), Żurowska (8), Bidias (16), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Lijewska (3), Michalewicz (1) i Mucha (2)
ŁKS: Wójcik (14), Lazović (9), Ninković (10), Bongaerts, Alagierska (6), Zaroślińska-Król (16), Saad (libero) oraz Pasznik i Kalandadze (2)

W wieczornym spotkaniu zmierzyły się dwie drużyny z dolnej części tabeli. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się wrocławianki, które zdominowały gospodynie przez trzy zwycięskie sety. Ekipa #VolleyWrocław wygrała w każdej odsłonie meczu do 18 i dwukrotnie do 25. Dzięki tej wygranej siatkarki z Dolnego Śląska umocniły się na dziesiątej pozycji, powiększając przewagę nad drużyną PTPS do siedmiu punktów. Gospodynie natomiast powiększyły swoją czarną passę do sześciu meczów bez zwycięstwa.

Enea PTPS Piła - #VolleyWrocław 0:3 (18:25, 21:25, 21:25).

Enea PTPS Piła: Alina Bartkowska, Judyta Gawlak, Patrycja Gądek, Koleta Łyszkiewicz, Maja Pelczarska, Gabriela Ponikowska - Anna Pawłowska (libero) - Anna Bodasińska (libero), Angelika Wystel

#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Karolina Fedorek, Małgorzata Jasek, Natalia Murek, Kamila Witkowska, Weronika Wołodko - Agnieszka Adamek (libero) - Adrianna Szady, Marta Wellna.