Dreszczowiec w Policach! Siatkarki Chemika odwróciły losy hitu Tauron Ligi

Chemik – Developres 3:2.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:2 w zaległym spotkaniu 11. kolejki Tauron Ligi. Rzeszowianki wygrały dwa pierwsze sety, ale w kolejnych górą były gospodynie. Udany debiut w ekipie z Polic zanotowała Olga Strantzali, która w dniu swych urodzin zgarnęła statuetkę MVP.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Co prawda rzeszowianki odskoczyły w środkowej części seta na trzy oczka (14:17), ale gospodynie szybko odrobiły straty (19:19). To zaowocowało emocjonującą końcówką. Alexandra Lazić wywalczyła piłkę setową dla przyjezdnych (22:24), policzanki odpowiedziały skutecznym atakiem Martyny Grajber, ale w kolejnej akcji Kiera Van Ryk ustaliła wynik na 23:25.

Druga partia nie przyniosła większych emocji. Siatkarki Developresu uzyskały kilka oczek zaliczki (8:11), którą później powiększały. Po serii czterech wygranych przez przyjezdne akcji było 10:16, później poszła kolejna trzypunktowa seria, zwieńczona atakiem Jeleny Blagojević (11:19). W końcówce rzeszowianki kontrolowały sytuację. Blok Van Ryk po ataku Olgi Strantzali (16:24) i zepsuty serwis przeciwniczek przyniosły im ostatnie punkty (17:25).

W trzecim secie role się odwróciły. Po wyrównanym początku, od stanu 12:12 siatkarki Chemika przejęły inicjatywę. Seria wygranych akcji pozwoliła odskoczyć im na cztery oczka (16:12). W końcówce policzanki utrzymały przewagę. Atak Martyny Grajber dał im piłkę setową, a po chwili błąd dotknięcia siatki przez rzeszowianki zakończył długą wymianę (25:19).

Policzanki nie zwalniały tempa w kolejnej odsłonie. Uzyskały przewagę już na samym początku (4:1) i utrzymywały ją w kolejnych akcjach, mimo zabiegów przeciwniczek. Ostatni zryw rzeszowianek przyniósł zmniejszenie punktowego dystansu do dwóch oczek (15:13). W dalszej części seta dominowały jednak gospodynie. Punktowa seria przy zagrywkach Grajber właściwie rozstrzygnęła seta na ich korzyść (21:13). Piłkę setową wywalczyła Agnieszka Kąkolewska (24:15), a wynik na 25:16 ustalił skuteczny atak Strantzali.

Spotkanie rozstrzygnął tie-break, którego w imponującym stylu rozpoczęły gospodynie (7:1). W ich szeregach skutecznie grały Strantzali i Jovana Brakocevic-Canzian. Siatkarki Developresu zmniejszyły straty (9:6), a później złapały punktowy kontakt (11:10). Blok Kąkolewskiej dał gospodyniom piłkę meczową, ale w kolejnej akcji skutecznym atakiem popisała się Juliette Fidon-Lebleu. Spotkanie zakończyła długa, zacięta wymiana i autowy atak Van Ryk (15:13).

Najwięcej punktów: Jovana Brakocevic-Canzian (26), Olga Strantzali (18), Martyna Grajber (13), Agnieszka Kąkolewska (10) – Chemik; Kiera Van Ryk (22), Jelena Blagojević (15), Alexandra Lazić (11) – Developres. MVP: Olga Strantzali (15/38 = 39% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 1 blok), która zanotowała udany debiut w barwach Chemika po zaledwie dwóch treningach z drużyną.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (23:25, 17:25, 25:19, 25:16, 15:13)

Chemik: Martyna Grajber, Indy Baijens, Jovana Brakocevic-Canzian, Olga Strantzali, Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Natalia Mędrzyk, Paulina Bałdyga. Trener: Ferhat Akbas.
Developres: Anna Stencel, Anna Kaczmar, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Alexandra Lazić – Aleksandra Krzos (libero) oraz Daria Przybyła (libero), Juliette Fidon-Lebleu, Aleksandra Rasińska, Marta Krajewska, Magdalena Grabka, Gabriela Polańska. Trener: Stephane Antiga.