EBL: Duża niespodzianka. Enea Astoria Bydgoszcz wygrała z Legią Warszawa

Adrian Bogucki był jednym z najlepszych graczy w meczu bydgoszczan z Legią

Enea Astoria Bydgoszcz wygrała z Legią Warszawa 85:75 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25) w zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi. Ten wynik to jedna z większych niespodzianek obecnego sezonu. W zespole gospodarzy doskonały występ zaliczył Adrian Bogucki, który zdobył 20 punktów (9/9 w rzutach z gry) i miał 10 zbiórek. 25 punktów dla Astorii rzucił Tomislav Gabric. W ekipie gości najlepszy był Jamel Morris z 22 punktami, pięcioma zbiórkami i trzema asystami.

Obie drużyny nie prezentowały najlepszej ofensywy na początku meczu. Co prawda po trafieniu Grzegorza Kulki Legia prowadziła już 10:2, ale później długo nie mogła trafić do kosza. Enea Astoria odpowiedziała na to serią… 11:0 i po "trójce" Gabricia miała już przewagę. Ostatecznie po 10 minutach było 14:13.

W drugiej kwarcie nadal nieźle radził sobie Gabrić, a po rzucie wolnym Boguckiego przewaga bydgoszczan wzrosła do 10 punktów. Straty starał się niwelować Nickolas Neal, ale to było zdecydowanie za mało. Kolejne trafienia Coreya Sandersa i Boguckiego sprawiły, że przewaga wynosiła nawet 15 punktów. Dariusz Wyka oraz Jakub Karolak włączyli się do ataku, ale po pierwszej połowie to gospodarze wygrywali 45:34.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Artura Gronka utrzymywał dobry rytm, a po kolejnej "trójce" Gabricia miał nawet 17 punktów przewagi. Później swoje akcje dokładał Bogucki, z kolei trafienie Sandersa sprawiło, że było już 65:42. Neal i Morris odpowiadali na to pojedynczymi akcjami, ale one nie zagrażały przeciwnikom. Po 30 minutach było 71:50.

W kolejnej części spotkania ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego robiła jeszcze wszystko, aby nawiązać rywalizację. Po serii 9:0 i rzucie Morrisa zbliżała się jeszcze na 11 punktów. Michał Chyliński i Sanders nie mylili się jednak w kluczowych momentach i tym samym nie pozwolili się dogonić.

Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 85:75 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25)

Enea Astoria Bydgoszcz: Tomislav Gabric 25, Adrian Bogucki 20, Corey Jerrod Sanders jr 12, Jakub Nizioł 9, Paulius Dambrauskas 8, Michał Chyliński 5, Michał Aleksandrowicz 3, Zane Waterman 3, Michał Krasuski 0.

Legia Warszawa: Jamel Morris 22, Nickolas Neal 14, Jakub Karolak 9, Grzegorz Kulka 9, Earl Watson 8, Grzegorz Kamińśki 4, Dariusz Wyka 4, Lester Medford Jr 3, Adam Linowski 2.