EBL: Zastal Enea BC Zielona Góra lepszy od Polskiego Cukru Toruń

Koszykarze Zastalu Enea BC odnieśli 18. zwycięstwo w obecnym sezonie EBL

Koszykarze Zastalu Enea BC Zielona Góra pokonali Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 24:11) w meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi. mistrzowie Polski zrewanżowali się tym samym za porażkę, jakiej doznali w Toruniu na początku października. We wtorek najlepszym graczem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 25 punktami, 11 asystami, sześcioma zbiórkami i czterema przechwytami. W ekipie gości wyróżniał się Donovan Jackson, zdobywca 22 punktów.

Po dobrym początku gospodarzy, szybko serią 7:0 zareagował Polski Cukier i po rzucie Bartosza Diduszki objął prowadzenie. Mecz później był wyrównany, ale torunianie potrafili zdobyć nawet pięć punktów przewagi dzięki zagraniu Jacksona. Mimo starań Janisa Berzinsa, to goście po 10 minutach byli lepsi i prowadzili 26:22.

W drugiej kwarcie zespół trenera Jarosława Zawadki uciekł nawet na osiem punktów po kolejnych trafieniach Keyshawna Woodsa i Carltona Bragga. Enea Zastal starał się zmniejszać różnicę, ale w ważnych momentach skuteczny był Michał Samsonowicz. Pierwsza połowa, między innymi dzięki niemu, zakończyła się wynikiem 44:50.

Zielonogórzanie od początku trzeciej kwarty walczyli o odraobienie strat i to, krok po kroku, rzeczywiście się udawało. Po trafieniu Geoffreya Groselle’a zbliżyli się na zaledwie punkt, a dzięki akcji Lundberga wrócili na prowadzenie. W pewnym momencie gospodarze mieli sześć punktów przewagi, ale świetna końcówka Polskiego Cukru i "trójka" Keyshawna Woodsa sprawiła, że po 30 minutach było 71:70.

Czwartą kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od serii 10:0 i powoli zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Przyjezdni ciągle starali się być blisko, w czym pomagał przede wszystkim Carlton Bragg. Nawet gdy Polski Cukier zbliżał się na cztery punkty, to akcje Lundberga zmieniały sytuację.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 24:11)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Gabriel Iffe Lundberg 25, Rolands Freimanis 16, Geoffrey Groselle 14, Janis Berzins 13, Marcel Ponitka 10, Cecil Williams 7, Kris Richard 3, Łukasz Koszarek 3, Filip Put 3.

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 22, Michał Samsonowicz 15, Obie Trotter 14, Carlton Bragg Jr 12, Bartosz Diduszko 8, Keyshawn Woods 8, Aaron Cel 2, Damian Kulig 1, Aleksander Perka 0.