Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku

Moto
Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku
fot. materiały prasowe
Motocyklista Maciej Giemza.

Motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar po wypadku na początku 9. etapu. Polak zerwał więzadła barkowe i doznał złamań kości stopy, ale czuje się dobrze.

- Uległem wypadkowi przy prędkości 100-110 km na godzinę. Jechałem pod słońce i w kurzu, bo szybko dogoniłem zawodnika, który jechał przede mną. Uderzyłem w duży kamień i kilkukrotnie rolowałem z motocyklem. Chciałem jechać dalej, ale przy podnoszeniu motocykla zauważyłem, że coś jest nie tak. Okazało się, że mam zerwane więzadła po lewej stronie w barku i dwa złamania w prawej stopie. Nie byłem w stanie kontynuować jazdy i musiałem się wycofać - relacjonował Giemza.

 

Niestety, mamy dla Was złą wiadomość. Maciek Giemza #101 wycofuje się z rywalizacji w #Dakar2021 po wypadku na 22. km...

Opublikowany przez ORLEN Team Wtorek, 12 stycznia 2021

 

ZOBACZ TAKŻE: Loeb wycofał się na trasie 8. etapu Rajdu Dakar

 

Przed wtorkowym etapem Giemza zajmował 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wcześniej z Dakaru wycofali się Adam Tomiczek oraz Jacek Bartoszek i w rywalizacji motocyklistów z Polaków pozostał już tylko Konrad Dąbrowski.

 

We wtorek z powodu wypadków wycofali się także m.in. wicelider rajdu Australijczyk Toby Price i Argentyńczyk Luciano Benavides. Obaj z podejrzeniami złamań zostali przetransportowani do szpitala w Tabuku.

 

Wtorkowy etap Rajdu Dakar jest pętlą ze startem i metą w Neomie.

 

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze