Reprezentacja Czech wycofała się z MŚ piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Reprezentacja Czech wycofała się z MŚ piłkarzy ręcznych
fot. PAP
W czeskim zespole jest obecnie 12 zainfekowanych piłkarzy oraz obaj główni trenerzy: Jan Filip i Daniel Kubes.

Reprezentacja Czech wycofała się z rozpoczynających się w środę w Egipcie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Powodem decyzji Komitetu Wykonawczego tamtejszej federacji jest rosnąca liczba przypadków zakażeń koronawirusem w kadrze.

Przebywający w Pilźnie czescy szczypiorniści mieli w środę wylecieć do Egiptu, a w czwartek w Kairze rozegrać pierwsze spotkanie - ze Szwecją. Ponadto w grupie G mieli rywalizować z gospodarzami oraz z Chile.

 

Jak informuje agencja CTK, w czeskim zespole jest obecnie 12 zainfekowanych piłkarzy oraz obaj główni trenerzy: Jan Filip i Daniel Kubes. Kolejnych pięciu zawodników również nie mogłoby zagrać z innych powodów. Do dyspozycji jest więc tylko czterech z 21 powołanych graczy.

 

W ubiegłym tygodniu z powodu ogniska COVID-19 trzeba było odwołać dwumecz eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

 

Wcześniej media informowały o aż 18 pozytywnych wynikach testu na koronawirusa w reprezentacji USA. Nie ma jeszcze decyzji o dalszych losach tej ekipy. Inne źródła, w tym niemiecka agencja dpa, donoszą także o siedmiu przypadkach COVID-19 w debiutującej w mundialu drużynie Republiki Zielonego Przylądka.(PAP)

 

 

W obsadzie turnieju, w którym miały wystąpić 32 drużyny, są też Polacy.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze