Sol Bamba walczy z nowotworem złośliwym. Poddał się chemioterapii

Piłka nożna
Sol Bamba walczy z nowotworem złośliwym. Poddał się chemioterapii
fot. PAP/PA
Sol Bamba rozpoczął chemioterapię po tym jak wykryto u niego chłoniaka nieziarniczego.

Przykre wieści docierają z Cardiff, gdzie obrońca miejscowego klubu, Sol Bamba rozpoczął chemioterapię po tym jak wykryto u niego chłoniaka nieziarniczego. Jest to nowotwór układu chłonnego.

Bamba od października 2016 roku występuje w Cardiff City i przez lata był wiodącym zawodnikiem klubu ze stolicy Walii. Odkąd 46-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dołączył do walijskiej ekipy rozegrał w jej barwach 117 meczów, w których strzelił dziesięć goli oraz zanotował dwie asysty. W tym sezonie Iworyjczyk jest rezerwowym i wybiegł na murawę 6-krotnie, ale łącznie na boisku spędził zaledwie 91 minut.

 

Zobacz także: Kto sportowcem roku wg Romana Kołtonia? "Gdyby Lewandowski nie wygrał Ligi Mistrzów..."

 

Klub grający na poziomie Championship poinformował, że Bamba ma poważne problemy ze zdrowiem. - Z przykrością informujemy kibiców, że u Sola zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego. Przy pomocy zespołu medycznego natychmiast rozpoczął chemioterapię - ogłosił klub Cardiff City w oficjalnym komunikacie.

 

 

Chłoniak nieziarniczy jest złośliwym nowotworem układu chłonnego. Klub wspiera Bambę w walce z rakiem. - Sol rozpoczął walkę z nowotorem w pozytywnym nastroju. Zawsze będzie częścią rodziny "The Bluebirds". W trakcie całego leczenia Sol będzie wspierany przez swoich kolegów podczas meczów. Ponadto będzie kontynuował pracę trenerską z naszymi młodymi zawodnikami z akademii, jak wyzdrowieje - czytamy w oświadczeniu klubu Cardiff City, który dodaje: - Jesteśmy z Tobą, Sol.

 

Środkowy obrońca urodzony we Francji, seniorską karierę zaczynał w słynnym klubie Paris Saint-Germain. W paryskim zespole nie zdołał się jednak przebić i zdecydował się na wyjazd do Szkocji. Na szkockiej ziemi reprezentował barwy dwóch klubów - Dunfermline Athletic i Hibernian. Po trzech latach spędzonych w stolicy Szkocji przeniósł się do Leicester City, gdzie spędził dwa sezony. Przez kolejne dwa lata Bamba występował w Turcji, gdzie bronił barw Trabzonsporu. Następnie rosły stoper (mierzy 190 cm wzrostu), zaliczył krótki epizod we Włoszech, gdzie rozegrał jedno spotkanie w barwach ówczesnego przedstawiciela Serie A - US Palermo.

 

Po krótkiej przygodzie na Sycylii, Bamba wrócił do Anglii, żeby związać się z Leeds United. W ekipie "Pawi" przez ponad rok rozegrał 56 spotkań i zdobył w nich pięć bramek. Następnie związał się z Cardiff City w 2016 roku, gdzie występuje do dzisiaj. 13 stycznia wychowanek PSG będzie obchodził 36. urodziny.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie