500. występ Pawła Woickiego. Rozgrywający wygrał w jubileuszowym spotkaniu

Siatkówka
500. występ Pawła Woickiego. Rozgrywający wygrał w jubileuszowym spotkaniu
Fot. PAP
Paweł Woicki ma na koncie 500. występów w PlusLidze.

Paweł Woicki rozegrał swój 500. mecz w PlusLidze. Polski rozgrywający dokonał tego wyczynu podczas środowego spotkania z PGE Skrą Bełchatów (3:2) wchodząc na boisko w trzecim secie. 37-letni siatkarz ma na swoim koncie występy m.in. w PGE Skrze Bełchatów, AZS-ie Częstochowa i Transferze Bydgoszcz.

Środowy pojedynek PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów był wyjątkowy nie tylko ze względu na klasę toczących bój drużyn, ale także jubileusz, który dotychczas świętowało niewielu siatkarzy. Wejście na boisko w trzecim secie Pawła Woickiego było jednocześnie jego 500. występem w meczu PlusLigi. Dotychczas tej sztuki wśród grających aktualnie zawodników dokonał tylko Michał Ruciak, który aktualnie reprezentuje Stal Nysa.

 


Rozegranie 500 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej zajęło Woickiemu 18 sezonów. W PlusLidze debiutował w barwach AZS-u Częstochowa w sezonie 2003/2004. Pod Jasną Górą spędził pięć lat zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski. Sezon 2008/09 spędził w Asseco Resovii Rzeszów, a rok później reprezentował Delectę Bydgoszcz. Trzy następne lata rozegrał w PGE Skrze Bełchatów, gdzie został srebrnym medalistą Klubowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. Zawodnik miał na swoim koncie także epizod w AZS Politechnice Warszawskiej, aby następne dwa lata rozegrać w barwach Transferu Bydgoszcz. W latach 2015-2020 występował w Indykpolu AZS Olsztyn, a od tego sezonu powrócił do Asseco Resovii Rzeszów.


ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kadziewicz trafiony piłką przed meczem PlusLigi


Woicki ma na swoim koncie także osiągnięcia reprezentacyjne. W 2009 roku został złotym medalistą Mistrzostw Europy, a w 2011 roku zdobył brązowy medal Ligi Światowej.

 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze