Alpejski PŚ: Jest alternatywa dla Wengen. W Kitzbuehel jednak bez zmian

Zimowe
Alpejski PŚ: Jest alternatywa dla Wengen. W Kitzbuehel jednak bez zmian
fot. PAP/EPA
Kolejne zmiany w PŚ w narciarstwie alpejskim. Mężczyźni będą rywalizować we Flachau

W sobotę i niedzielę w austriackim kurorcie Flachau odbędą się dwa slalomy zaliczane do alpejskiego Pucharu Świata. Pierwotnie mężczyźni mieli rywalizować w Wengen, ale zawody zostały odwołane z powodu pandemii. Później poinformowano, że alpejczycy "awaryjnie" wystartują w Kitzbuehel, ale w środę okazało się to niemożliwe, ponieważ w niedaleko położonym Jochbergu stwierdzono ognisko mutacji koronawirusa.

W Kitzbuehel miał się w tym tygodniu odbyć zjazd i slalom, które z powodu pandemii nie mogą się odbyć w Wengen. Zmieniono już nawet pierwotny program zawodów w tym austriackim kurorcie. Według nowego planu, 16 i 17 stycznia miały się odbyć slalomy, 22 i 23 stycznia - zjazdy, a 24 stycznia - supergigant

 

Teraz jednak wrócono do pierwotnego kalendarza Pucharu Świata, a dwa slalomy odbędą się w sobotę i niedzielę w położonym niedaleko Salzburga kurorcie Flachau. Zaznaczono jednak, że ekipy mogą przyjechać dopiero w piątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Val di Fassa gospodarzem zaległego supergiganta kobiet

 

We Flachau gotowa jest cała infrastruktura, ponieważ we wtorek rywalizowały tam jeszcze kobiety.

 

Nie wiadomo na razie, co z planowanymi na 22-24 stycznia zawodami na słynnej trasie Hahenkamm w Kitzbuehel. Rywalizacja w tym terminie także stanęła pod znakiem zapytania. Wszyscy mieszkańcy powiatu mają teraz przejść testy PCR i jeśli te nie wykażą większej liczby zakażonych, wówczas rywalizacja w kolejnym tygodniu może dojść do skutku. Jeśli tak się stanie, to w piątek odbędzie się supergigant, w sobotę zjazd, a w niedzielę slalom.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie