Bruno Rezende dołączy do ekipy Bartosza Bednorza?

Siatkówka
Bruno Rezende dołączy do ekipy Bartosza Bednorza?
fot. Cyfrasport
Bruno Rezende dołączy do ekipy Bartosza Bednorza?

Czy szykuje się wielki transfer z udziałem rozgrywającego Bruno Rezende? Tak twierdzi coraz więcej branżowych mediów, które przekonują, że Brazylijczyk miałby zasilić skład gorzej spisującego się ostatnio Zenita Kazań, w barwach którego gra Bartosz Bednorz.

Rosyjski gigant doskonale rozpoczął nowy sezon Superligi, wygrywając mecz za meczem i zapisując na swoim koncie triumf w starciu o Superpuchar kraju.

 

Problemy zaczęły się w drugiej połowie grudnia, kiedy Zenit zaczął ponosić kolejne porażki i to z - wydawałoby się - dużo słabszymi ekipami. Dwa mecze zakończyły się w zaledwie trzech setach. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Uczeń ograł mistrza! Zenit Kazań rozbity w Kemerowie

 

Rozwiązaniem problemów miałoby być ściągnięcie brazylijskiego gwiazdora, którego zatrudnienie - zdaniem mediów - stało się priorytetem klubu na sezon 2021/2022. Dotychczas grą rosyjskiej ekipy kierowali 34-letni weteran Aleksander Butko, który właśnie po raz kolejny został ojcem oraz Loran Alekno, syn trenera Władimira.

 

Co z limitem obcokrajowców? Obecnie w lidze rosyjskiej skład ekipy może zasilić maksymalnie dwóch zawodników spoza kraju, a już teraz dla Zenita grają Bednorz i Francuz Earvin N’Gapeth. Wszystko wskazuje jednak na to, że drugi z nich nie przedłuży kontraktu z drużyną. Włoskie media donoszą, że mistrzowi Europy ofertę złożyła ekipa Sir Safety Perugia, gdzie rywalizuje Wilfredo Leon.

 

Dla Rezende byłoby to już kolejne spotkanie z polskim reprezentantem. Wcześniej grał w barwach Cucine Lube Civitanova ze środkowym Mateuszem Bieńkiem. W obecnym sezonie zakłada koszulkę rodzimego EMS Taubaté Funvic.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze