Hubert Hurkacz najlepszy w Delray Beach! Kapitalny początek 2021 roku

Triumfujący Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Sebastiana Kordę 6:3, 6:3 i triumfował w turnieju ATP w Delray Beach na Florydzie. Dla Hurkacza to drugie zwycięstwo w imprezie tej rangi. Polak w ten sposób zasygnalizował również rosnącą formę przed zbliżającym się Australian Open.

Hurkacz w imprezie rozgrywanej na Florydzie był rozstawiony z numerem 4. Polak w drodze do finału nie musiał mierzyć się z wyżej notowanymi rywalami, a każdego z przeciwników odprawił z kwitkiem w dwóch setach. Najtrudniejszą przeprawę miał w półfinale, gdzie pokonał 7:6, 6:4 Christiana Harrisona.

35. w rankingu Polak zagrał w decydującym spotkaniu z debiutującym w imprezie tej rangi, 20-letnim Sebastianem Kordą. Amerykanin to syn świetnego przed laty czeskiego tenisisty Petra Kordy, zwycięzcy Australian Open z 1998 roku. Przed rozpoczęciem imprezy w Delray Beach, w rankingu ATP zajmował 119. lokatę, a wcześniej na Florydzie ograł między innymi Johna Isnera i Camerona Norrie.

Obawy polskiego tenisisty przed starciem z debiutantem okazały się uzasadnione, bo już pierwszy gem przyniósł przełamanie na korzyść Kordy. 20-latek świetnie returnował i sprawił, że Hurkacz po raz drugi w turnieju stracił swój serwis. Po chwili Korda utrzymał podanie i prowadził 2:0.

Wrocławianin w miarę upływu czasu opanował jednak sytuację na korcie aż wreszcie przy stanie 3:2 dla rywala, zaliczył przełamanie powrotne. Korda popełniał coraz więcej błędów, a w zaciętym gemie numer 8 po raz kolejny stracił serwis. Chwilę później Hurkacz wygrał czwartego gema z rzędu i zakończył pierwszą partię wynikiem 6:3 po 34 minutach.

Na początku drugiego seta Korda zaczął zgłaszać problemy zdrowotne, a przy stanie 2:1 w gemach poprosił o przerwę medyczną. Nie wpłynęła ona negatywnie na koncentrację polskiego zawodnika, który najpierw wyrównał na 2:2, a następnie z zimną krwią przełamał młodego zawodnika z USA.

Wspierany przez publiczność Korda nie złożył broni mimo bardzo trudnej sytuacji i próbował błyskawicznie odzyskać serwis. Kilka efektownych akcji nie wystarczyło jednak na spokojną grę Polaka, który podwyższył prowadzenie na 4:2. Swój triumf Hurkacz przypieczętował po raz kolejny przełamując rywala przy stanie 5:3. Cały mecz zakończył efektowny lob 23-latka zagrany z defensywy.

Dzięki wygranej w turnieju ATP 250 w Delray Beach Polak zgarnął 250 punktów, co pozwoli na powrót do pierwszej "30" rankingu ATP. Hurkacz będzie rozstawiony w losowaniu lutowego Australian Open.

Zawodnik z Wrocławia po raz drugi zwyciężył w turnieju rozgrywanym pod egidą ATP. W sierpniu 2019 roku triumfował w amerykańskim Winston-Salem.