Śladami Wilfredo Leona. Reprezentantka otrzymała polskie obywatelstwo

Siatkówka
Śladami Wilfredo Leona. Reprezentantka otrzymała polskie obywatelstwo
fot. Polsat
Olga Pawlukowska właśnie otrzymała polskie obywatelstwo.

Przez ponad trzynaście lat grała dla reprezentacji Białorusi, ale powiedziała dość. Olga Pawlukowska właśnie otrzymała polskie obywatelstwo i oświadczyła, że nie będzie więcej grać dla kraju, na którego czele stoi Alaksandr Łukaszenka.

32-letnia siatkarka grająca na pozycji libero jest dobrze znana polskim kibicom. W latach 2013-2019 grała kolejno dla AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, PGNIG Nafty Piła i AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

 

Do reprezentacji kraju trafiła w 2008 roku. Pawlukowska to uczestniczka finałów mistrzostw Europy w 2009, 2013, 2015, 2017 i 2019 roku, ale nie zabrakło jej także w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Wreszcie powiedziała dość. Siatkarka oświadczyła, że nie będzie więcej grać dla kraju, na którego czele stoi Łukaszenka.

 

Teraz może powiedzieć, że nasz kraj to jej dom, bo właśnie otrzymała obywatelstwo. To dla niej powrót do korzeni, bo jej przodkowie pochodzili właśnie stąd. Na dokumenty czekała długo - wniosek złożyła aż cztery lata temu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co nas czeka w siatkówce w 2021 roku?

 

Pawlukowska przyznała, że cieszy się, że nastąpiło to właśnie teraz, gdy na ulicach trwają protesty, a ona może z czystym sumieniem powiedzieć, że dla ojczyzny już nie zagra. Za to w Polsce czuje się jak u siebie.

 

A jej powiązania z nowym domem są niemałe. Siatkarka prywatnie związana jest z Polską i od lat mieszka w naszym kraju, z przerwami na wyjazdy do klubów. Nie może umknąć też fakt, że bardzo dobrze porozumiewa się w języku polskim.

 

Piotr Michalak, agb, Wydarzenia, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie