Szybki powrót piłkarzy Chapecoense do brazylijskiej elity

Piłka nożna
Szybki powrót piłkarzy Chapecoense do brazylijskiej elity
fot. PAP/EPA
Brazylijski zespół Chapecoense wraca do elity po rocznej przerwie.

Brazylijski zespół Chapecoense wraca do elity po rocznej przerwie. Pod koniec 2016 roku samolot z piłkarzami tego klubu na podkładzie rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin. Zginęła niemal cała drużyna.

Po 34 kolejkach drugiej ligi drużyna z Chapeco zajmuje drugie miejsce – 66 pkt, za America MG – 67. Na trzeciej i czwartej pozycji, również premiowanych awansem, plasują się Ciaba – 55 i CS Alagoano – 52. Rywalizuje 20 klubów, a do końca pozostały cztery serie gier.

 

O pewnej już promocji, tj. powrocie do ekstraklasy po rocznej przerwie, przesądziło wtorkowe zwycięstwo Chapecoense (niedawno na koronawirusa zmarł jego prezes Paulo Ricardo Magro) nad Figueirense 2:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Złota Piłka: Pele, Maradona, Messi i Cristiano Ronaldo w "drużynie marzeń"

 

Cztery lata temu ten klub doświadczył wielkiej tragedii. Samolot z piłkarzami na podkładzie rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin – Chapecoense podróżowało na finał Copa Sudamericana. Zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener.

 

Klub z Chapeco powstał w 1973 roku, a w latach 2009-2013 zaliczył efektowny awans - z czwartego poziomu rozgrywek do ekstraklasy. W Serie A występował nieprzerwanie przez sześć lat.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze