Szymura po porażce z VERVĄ: Coś się załamało w naszej psychice

Siatkówka
Szymura po porażce z VERVĄ: Coś się załamało w naszej psychice
fot. Polsat Sport
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla doznali dwóch kolejnych porażek w PlusLidze.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla doznali dwóch kolejnych porażek w PlusLidze. - Złapał nas delikatny kryzys. Mam nadzieję, że szybko wrócimy na właściwe tory - powiedział przyjmujący Rafał Szymura.

Drużyna trenera Luke’a Reynoldsa uległa na wyjeździe beniaminkowi Stali Nysa 1:3, a we wtorkowy wieczór u siebie przegrała z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu 2:0 i 24:22 w trzecim secie.

 

- Załamaliśmy się trochę po przegranym trzecim secie. Przestaliśmy po prostu grać, coś się w naszej psychice załamało, zablokowaliśmy się. Rywale na nas naskoczyli, nie mogliśmy nic zrobić, nie było z naszej strony reakcji. Trzeba popracować nad psychiką. Gramy co trzy dni, złapał nas delikatny kryzys, mam nadzieję, że szybko wrócimy na właściwe tory - ocenił Szymura.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Lepa: Puchar plusligowych zagadek

 

Środkowy jastrzębian Łukasz Wiśniewski zaznaczył, że żadnych pochopnych wniosków po tych porażkach nie można wyciągać.

 

- W dwóch pierwszych setach kontrolowaliśmy grę, wróciło stare porzekadło - kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Wielokrotnie mi się zdarzyło że jedna piłka decyduje później o wszystkim. My taką piłkę mieliśmy, nie skończyliśmy jej. To może nam trochę podcięło skrzydła, a rywale się rozkręcili i przewaga była – niestety - po ich stronie - stwierdził zawodnik.

 

Przyznał, że tie–break kompletnie nie wyszedł gospodarzom.

 

- Wyglądało tak, jakbyśmy stali, a warszawianie robili, co chcieli. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski. Nie musimy dokładać czegoś nadzwyczajnego, wystarczy kontynuować grę pierwszych dwóch setów. Ten trzeci boli. Mam nadzieję, że to dobra lekcja. Teraz trzeba zapomnieć o tym, bo kalendarz pędzi jak szalony - powiedział Wiśniewski.

 

W sobotę Jastrzębski Węgiel na wyjeździe zagra z PGE Skrą Bełchatów.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze