Australian Open: Tennys Sandgren poleciał do Melbourne, choć... miał pozytywny wynik testu

Tenis
Australian Open: Tennys Sandgren poleciał do Melbourne, choć... miał pozytywny wynik testu
fot. PAP/EPA
Ku swemu zdziwieniu, a później wielkiej radości, Tennys Sandgren poleciał do Melbourne

Tennys Sandgren dostał specjalne pozwolenie, by znaleźć się na pokładzie czarteru zabierającego z Los Angeles tenisistów, którzy wystąpią w Australian Open - poinformowali organizatorzy wielkoszlemowego turnieju. Sprawa jest o tyle dziwna, że Amerykanin otrzymał pozytywny wyniku testu na Covid-19. Sam zawodnik też wydaje się być zdziwiony, a może tylko zaskoczony decyzją oraz sprawnością działania dyrektora turnieju.

Sandgren poinformował na Twitterze, że miał pozytywny wynik badania pod kątem koronawirusa w listopadzie, a kolejny taki rezultat otrzymał w ostatni poniedziałek.

 

 

Tenisista zakładał, że nie będzie mu dane wystąpić w wielkoszlemowych zmaganiach w Melbourne, w których dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału (2018 i 2020). Z pomocą przyszedł mu dyrektor turnieju Craig Tiley.

 

- Wow, jestem w samolocie. Craig Tiley to czarodziej - dzielił się najnowszymi wiadomościami za pomocą mediów społecznościowych 50. zawodnik rankingu ATP.

 

 

Sandgren dodał, że dwa przeprowadzone u niego testy dzieliło mniej niż osiem tygodni.

 

- Byłem chory w listopadzie, teraz jestem całkowicie zdrowy. Nie ma żadnej potwierdzonej przyczyny, dla której obecnie mógłbym zarażać - zaznaczył.

 

Rzecznik prasowy zespołu zajmującego się kwarantanną związaną z Covid-19 w stanie Victoria przekazał, że często wśród osób, które wcześniej uzyskały pozytywny wynik testu, przez pewien czas pojawiają się "fragmenty" wirusa, co może sprawić, że uzyskają one potem ponownie pozytywny rezultat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Carlos Moya nie pomoże Rafaelowi Nadalowi podczas Australian Open

 

Organizatorzy Australian Open zaznaczyli w oświadczeniu, że decyzja o zezwoleniu Sandgrenowi na lot została podjęta po analizie przedstawicieli służby medycznej.

 

Już wcześniej informowali oni, że każdy sportowiec, który już przeszedł tę chorobę, musi przejść podobną kontrolę i uzyskać specjalną zgodę od australijskich władz na podróż do tego kraju.

 

Tenisiści, którzy mają wziąć udział w rozpoczynającym się 8 lutego turnieju wielkoszlemowym w Melbourne, mają zlatywać się na miejsce od czwartku. Dotrą na pokładzie 15 czarterów, w których zajętych będzie maksymalnie 25 procent miejsc. Ostatni zawodnicy mają dotrzeć w sobotę. Po pojawieniu się na miejscu wszyscy muszą poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. W tym czasie, jeśli uzyskają negatywny wynik testu, będą mogli opuszczać hotelowe pokoje tylko na pięć godzin dziennie, by trenować ze wskazanym wcześniej partnerem.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie