EBL: Anwil Włocławek pokonał GTK Gliwice. 27 punktów Ivana Almeidy

Ósme starcie w historii i ósme zwycięstwo Anwilu Włocławek nad GTK Gliwice

GTK Gliwice uległo Anwilowi Włocławek 81:87 (17:22, 20:21, 28:18, 16:26) w zaległym meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi. Zespoły te spotkały się ósmy raz w historii i ósmy raz lepsza była ekipa z Włocławka. 27 punktów w czwartkowym spotkaniu zdobył Ivan Almeida. Najskuteczniejszy strzelec gości dołożył do tego sześć zbiórek i pięć asyst. W ekipie gospodarzy wyróżnił się Jordon Varnado z 19 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema asystami.

Na początku spotkania bardzo dobrze radzili sobie Almeida oraz Ivica Radić i to właśnie dzięki tym zawodnikom Anwil miał małą przewagę. Szybko na parkiecie pojawili się nowi zawodnicy: Curtis Jerrells, Tayler Person i Mario Delas. Po późniejszej "trójce" Terry’ego Hendersona był już remis. Nie do zatrzymania był ciągle Almeida, a po 10 minutach było 22:17 dla przyjezdnych.

W drugiej kwarcie przewaga włocławian urosła nawet do 11 punktów po rzucie z dystansu Jerrellsa. GTK zmniejszyło różnicę nawet do punktu, bo skuteczni byli Varnado oraz Szymon Szewczyk. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie pozwalał na nic więcej, a po trafieniu Kyndalla Dykesa prowadził po pierwszej połowie 43:37.

Trzecia kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:3 i po wsadzie Shannona Boguesa doprowadzili do wyrównania. Mecz od tej pory był bardzo zacięty, a dzięki zagraniom Varnado to GTK wyszło na prowadzenie. Teraz to Anwil musiał gonić wynik. Nieźle prezentował się jednak Delas, dodatkowo "trójkę" trafił Łukasz Diduszko. To sprawiało, że po 30 minutach było 65:61.

W kolejnej części meczu zespół trenera Frasunkiewicza mocno walczył o korzystny wynik. Dzięki "trójkom" Almeidy i Artura Mielczarka oraz akcji Radicia goście zdobyli minimalną przewagę. W pewnym momencie popisali się nawet serią 8:0 i po akcjach Jerrellsa uspokoili swoją grę. GTK walczyło do samego końca, ale kluczowe akcje należały do Dykesa i Jerrellsa.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 81:87 (17:22, 20:21, 28:18, 16:26)

GTK Gliwice: Jordon Varnado 19, Shannon Bogues 11, Szymon Szewczyk 11, Daniel Gołębiowski 10, Terry Henderson 8, Mario Delas 8, Aleksander Wiśniewski 7, Łukasz Diduszko 4, Tayler Persons 3, Szymon Szymański 0.

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 27, Curtis Jerrells 24, Ivica Radic 10, Kyndall Dykes 9, Przemysław Zamojski 6, Artur Mielczarek 5, Krzysztof Sulima 4, Rotnei Clarke 2, Walerij Lichodiej 0, Andrzej Pluta 0, Wojciech Tomaszewski 0.