Daniel Skibiński chce pójść śladami Mateusza Gamrota! Przejdzie do UFC?

Sporty walki
Daniel Skibiński chce pójść śladami Mateusza Gamrota! Przejdzie do UFC?
fot. Polsat Sport
Czy Daniel Skibiński przejdzie do którejś z topowych organizacji MMA?

Po wygaśnięciu kontraktu Mateusza Gamrota (17-1-1NC, 5 KO, 4 SUB) z KSW, zawodnik umieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym oznaczył największe organizacje MMA na świecie. Teraz na podobny krok zdecydował się mistrz kategorii półśredniej Babilon MMA Daniel Skibiński (16-5, 4 KO, 2 SUB). Czy "Skiba" pójdzie śladami "Gamera" i zasili szeregi UFC?

Kontrakt Skibińskiego z Babilon MMA wygasł po jego ostatniej walce, która miała miejsce 28 sierpnia 2020 roku. Na gali z numerem "15" mistrz kategorii półśredniej nie miał problemów ze znokautowaniem Kirilla Medvedovskiego (12-8, 3 KO, 7 SUB) i przypieczętowaniem swojej dominacji w organizacji Tomasza Babilońskiego. W Babilon MMA "Skiba" nie zaznał smaku porażki i wykręcił imponującą serię siedmiu zwycięstw z rzędu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny Polak w UFC? Jan Błachowicz i Marcin Tybura rekomendują zatrudnienie Daniela Skibińskiego

 

Dokładnie dzień później, a więc 29 sierpnia ubiegłego roku, po raz ostatni w klatce KSW zobaczyliśmy Gamrota, który zwyciężył decyzją sędziów nad obecnym mistrzem kategorii lekkiej Marianem Ziółkowskim (22-8-1-1NC, 6 KO, 12 SUB). Po wygranej "Gamer" został tzw. "wolnym agentem" i nie związał się z żadną konkretną organizacją. W zamian za to zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym oznaczył największe organizacje MMA na świecie, sprawdzając tym samym swoją wartość na rynku. Ostatecznie sięgnęło po niego UFC, gdzie Polak stoczył już pierwszą walkę. W debiucie przegrał z Gruzinem Guramemem Kutateladze (12-2, 7 KO, 1 SUB), choć ich pojedynek został wybrany najbardziej efektownym miesiąca. Obecnie Gamrot czeka na moment, w którym po raz drugi wejdzie do oktagonu.

 

Teraz na identyczny manewr zdecydował się Skibiński, który w poście na Twitterze oznaczył UFC, ONEChampionship, ACA, Bellator MMA, Pro Fighters League i KSW. "Hej Gamer! Zgadnij, kto po

 

 

Mistrzem Babilon MMA "Skiba" został w 2018 roku, gdy odprawił z kwitkiem Pawła Pawlaka, a następnie dwukrotnie obronił tytułu. Od lat należy on do czołowych zawodników kategorii do 77 kg - przeciwnikom wielokrotnie dały się już we znaki jego umiejętności grapplerskie i kontrola w parterze. Na razie nie wiadomo czy i która organizacja zgłosi się po Skibińskiego, ale w przeszłości pojawiał się już temat przejścia Polaka do UFC. O jego zakontraktowanie zabiegali swojego czasu obecny mistrz kategorii półciężkiej organizacji Dany White'a Jan Błachowicz (27-8, 8 KO, 9 SUB) i reprezentant dywizji ciężkiej Marcin Tybura (21-6, 8 KO, 6 SUB). Pod czyje skrzydła trafi ostatecznie "Skiba"?

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze