MotoGP: Marc Marquez powoli wraca do zdrowia

Moto
MotoGP: Marc Marquez powoli wraca do zdrowia
fot. PAP
Marc Marquez

Sześciokrotny motocyklowy mistrz świata Hiszpan Marc Marquez, który 3 grudnia 2020 roku w klinice w Madrycie przeszedł trzecią operację złamanej ręki, powoli wraca do zdrowia - poinformował zespół medyczny teamu Repsol Honda.

- Rehabilitacja postępuje zadowalająco, pacjent jednak nadal kontynuuje kurację antybiotykową. Była ona konieczna po zabiegu w grudniu, gdyż okazało się, że ręka nie goi się tak szybko jak zakładano, wykryto wtedy poważny stan zapalny - przyznali lekarze kliniki ortopedycznej, pod opieką których jest sportowiec.

 

Latem 2020 roku po wypadku na treningu Marquez przeszedł pierwszą operację. Wtedy wstawiono mu tytanową płytkę łączącą złamane kości, a Hiszpan już po kilku dniach wsiadł na motocykl i wznowił treningi. W wyniku zbyt dużych obciążeń płytka pękła, zawodnik musiał się ponownie poddać operacji na początku sierpnia.

 

Drugi zabieg przeprowadzono w klinice w Barcelonie, rehabilitacja - jak przewidywali lekarze - miała się zakończyć najpóźniej do połowy października. Jednak badania kontrolne przeprowadzone na początku listopada wykazały, że ręka nie jest nadal w pełni sprawna i Marquez nie otrzymał pozwolenia na wznowienie treningów.

 

Trzeci zabieg wykonano w grudniu, gdyż proces gojenia postępował zbyt wolno.

 

Marquez w królewskiej klasie MotoGP triumfował sześć razy w latach 2013-2014 oraz 2016-2019. W sezonie 2020 pod nieobecność Hiszpana mistrzem świata został jego rodak Joan Mir.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie