MŚ w piłce ręcznej 2021: Norwegia - Francja. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

W czwartek dojdzie do spotkania dwóch reprezentacji, które podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej 2021 mogą zajść naprawdę daleko. W ramach pierwszej kolejki grupy E, dwukrotni wicemistrzowie świata z Norwegii zmierzą się z niesamowicie utytułowanymi Francuzami, a bezpośredni mecz tych drużyn może zadecydować o awansie z pierwszego miejsca do kolejnej fazy. Relacja i wynik na żywo meczu Norwegia - Francja na Polsatsport.pl.

Norwegowie do turnieju przystąpią jako aktualni wicemistrzowie globu. Tytuł ten wywalczyli dwa lata temu w Danii i Niemczech, a wcześniej cztery lata temu we Francji. Na przestrzeni ostatnich czterech meczów Skandynawowie zwyciężyli dwa razy (36:34 z Danią i 27:19 z Białorusią) i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali (28:31 z Danią i 25:33 z Białorusią).

 

Francuzi mają z kolei na swoim koncie sześć tytułów mistrzów świata (1995, 2001, 2009, 2011, 2015, 2017), trzy tytuły mistrzów Europy (2006, 2010, 2014) oraz dwa złote medale igrzysk Olimpijskich (2008 w Pekinie i 2012 w Londynie). Oprócz stawania na najwyższym stopniu podium wielokrotnie zajmowali również drugie i trzecie miejsca na wyżej wspomnianych imprezach. Ostatni medal wywalczyli w 2018 roku (brązowy podczas mistrzostw Europy), więc są zapewne zmotywowani, by w tym roku nawiązać do sukcesów z przeszłości.

 

W dwóch tegorocznych meczach przygotowujących do światowego czempionatu "Trójkolorowi" ponieśli porażkę 24:27 oraz zremisowali 26:26 z Serbami. Ostatni bezpośredni mecz między Francją a Norwegią miał miejsca w styczniu zeszłego roku - wówczas górą byli Skandynawowie (28:26).

 

ZOBACZ TAKŻE: "To wygląda jak żart". Norweska gwiazda krytykuje organizatorów mistrzostw świata w piłce ręcznej

 

Mistrzostwa świata zostały zainaugurowane w środę meczem Egiptu z Chile (35:29). Pierwsza z wymienionych drużyn pełni rolę gospodarza imprezy, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, nie mogła niestety liczyć na doping kibiców. Wysoki wskaźnik zachorowalności zawodników z Czech i USA przyczynił się do rezygnacji obu tych reprezentacji na dzień przed rozpoczęciem mistrzostw. Ich miejsca zajęły odpowiednio Macedonia Północna i Szwajcaria i to właśnie ci drudzy uzupełnili skład grupy E, w której rywalizują Norwegowie, Francuzi oraz Austriacy.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Norwegia - Francja od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze