Robert Prygiel stracił pracę. Cerrad Enea Czarni Radom z nowym trenerem

Siatkówka
Robert Prygiel stracił pracę. Cerrad Enea Czarni Radom z nowym trenerem
fot. CyfraSport
Robert Prygiel (z lewej) żegna się z klubem z Radomia

Robert Prygiel z dniem 14 stycznia 2021 roku przestał pełnić funkcję pierwszego trenera drużyny Cerrad Enea Czarni Radom. Klub z Radomia wydał w czwartek 14 stycznia specjalny komunikat. Dzień wcześniej Czarni przegrali 0:3 z liderem PlusLigi - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nowym szkoleniowcem został dotychczasowy asystent Prygla Dima Skoryy, który w przeszłości pracował jako pierwszy trener w Ślepsku Suwałki.

Prygiel jest tym samym pierwszym szkoleniowcem, który w tym sezonie stracił posadę w klubie PlusLigi. 44-latek jest związany z Radomiem od urodzenia, a w Czarnych grał do 1995 roku. Później występował m. in. w Gazpromie Surgut czy Jastrzębskim Węglu. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2013 roku został trenerem klubu z Radomia. Z przerwą w latach 2015-2016, tę funkcję pełnił aż do 14 stycznia 2021 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cerrad Enea Czarni Radom zdeklasowani. Seria ZAKSY trwa w najlepsze

 

Oto treść komunikatu opublikowanego przez klub z Radomia:


"Informujemy, że z dniem 14 stycznia 2021 roku, Robert Prygiel przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera drużyny Cerrad Enea Czarni Radom. Kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. Rolę pierwszego szkoleniowca z dniem 14 stycznia 2021 roku przejmuje Dima Skoryy, dotychczasowy asystent trenera Roberta Prygla.

 

- Bardzo dziękuję Robertowi za to co zrobił przez wiele lat w Klubie zarówno jako zawodnik, grający trener a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Jako trener, szybko się rozwijał i nabierał doświadczenia, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym wiernym kibicem „Czarnych” i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Robert będzie mógł jeszcze nie raz pomóc naszemu Klubowi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Cerrad Enea Czarnych Radom jest realizacja celów sportowych. Wspólnie z Robertem uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera może wpłynąć na zmianę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydującej fazy rozgrywek PlusLigi w obecnym sezonie - powiedział Wojciech Stępień, prezes WKS Czarni Radom S.A."

 

Sam Prygiel podziękował za lata spędzone w sztabie szkoleniowym ekipy z województwa mazowieckiego. - Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom Klubu i oczywiście Sponsorom bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. Drużynie i nowemu trenerowi który mnie zastąpi życzę powodzenia i sportowych sukcesów.

 

psl, Polsat Sport, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze