Superpuchar Francji pierwszym trofeum Pochettino w PSG. Bramka Neymara

Mauricio Pochettino błyskawicznie sięgnął po trofeum z PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Olympique Marsylia 2:1 (1:0) w meczu o Superpuchar Francji, który odbył się w Lens. Jedną z bramek dla triumfatorów zdobył z rzutu karnego wracający po kontuzji Brazylijczyk Neymar.

Faworyci z Paryża, aktualni mistrzowie Francji i zdobywcy pucharu kraju, prowadzili od 35. minuty po golu Argentyńczyka Mauro Icardiego.

W trakcie drugiej połowy na boisko wszedł Neymar, pauzujący w kilku ostatnich meczach z powodu kontuzji stawu skokowego. Brazylijczyk w 85. minucie wykorzystał rzut karny.

Olympique Marsylia, wicemistrz Francji, zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki - gola w 89. minucie strzelił Dimitri Payet.

"Mimo porażki nie zagraliśmy źle" - przyznał piłkarz Olympique Florian Thauvin, który asystował przy golu.

Paryski klub wygrał mecz o "Trofeum Mistrzów", jak jest ono nazywane we Francji, po raz dziesiąty w historii, a ósmy z rzędu.

To jednocześnie pierwsze trofeum w 12-letniej trenerskiej karierze Argentyńczyka Mauricio Pochettino, który zastąpił zwolnionego pod koniec grudnia Niemca Thomasa Tuchela.