Media: Michał Karbownik odchodzi z Legii. Będzie walczył o grę w Premier League

Piłka nożna
Media: Michał Karbownik odchodzi z Legii. Będzie walczył o grę w Premier League
Fot. CyfraSport
Fot. Pomocnik Legii Warszawa Michał Karbownik definitywnie odchodzi z klubu.

Pomocnik Legii Warszawa Michał Karbownik definitywnie odchodzi ze stołecznego klubu. Piłkarz mistrzów Polski dołącza do kadry zespołu Brighton & Hove Albion - informuje "Przegląd Sportowy". Drużyna z Premier League kupiła go w październiku, a następnie wypożyczyła z powrotem do Legii.

W październiku Michał Karbownik podpisał czteroletni kontrakt z Brighton & Hove Albion i od razu został wypożyczony z powrotem do Legii. Warszawski klub zarobił na tym transferze kwotę 5,5 mln euro plus bonusy.

 

Niedawno dziennikarze legia.net informowali, że zarówno Legia, jak i menadżer Karbownika Mariusz Piekarski woleliby, żeby utalentowany piłkarz dokończył rozgrywki w klubie z ulicy Łazienkowskiej. Możliwy wydawał się również scenariusz, w którym 19-letni piłkarz najbliższe miesiące spędziłby na kolejnym wypożyczeniu, ale tym razem do Anderlechtu Bruksela w Belgii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy turecki klub kusi Pawła Wszołka

 

Brighton naciskał jednak na inne rozwiązanie, a teraz sytuacja się wyjaśniła. Według doniesień "Przeglądu Sportowego" Karbownik staje przed wielkim wyzwaniem i już teraz będzie walczył o miejsce w składzie klubu z Premier League.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze