MŚ w piłce ręcznej 2021: Koreańczycy nie wysłali pierwszej kadry, bo ta ma ważniejszy cel

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Koreańczycy nie wysłali pierwszej kadry, bo ta ma ważniejszy cel
fot. PAP
Koreańczycy ze względu na zasady kwarantanny postanowili do Egiptu wysłać drużynę B

Reprezentacja Korei Południowej zainaugurowała mistrzostwa świata w piłce ręcznej bardzo wysoką porażką ze Słowenią 29:51. Okazuje się jednak, że Koreańczycy wysłali do Egiptu kadrę B. Pierwszy skład nie chciał komplikować sobie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio i pozostał w kraju.

Koreańczycy trafili w MŚ 2021 do bardzo trudnej grupy, w której znalazły się oprócz nich trzy europejskie reprezentacje - Białoruś, Rosja i Słowenia. To właśnie ze Słoweńcami przyszło im zainaugurować turniej. Już po kilkunastu minutach nadzieje na sprawienie niespodzianki spełzły na niczym, bo zawodnicy ze Starego Kontynentu prowadzili 11:3. Ostatecznie Słowenia rzuciła Korei Południowej aż 51 bramek, przy 29 przeciwnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska ekipa bez koronawirusa 

 

Okazuje się, że do Egiptu przyjechała kadra B Korei złożona z zawodników urodzonych w 1998 roku lub młodszych. Żaden z nich nie miał większego doświadczenia na arenie międzynarodowej. O fakcie poinformował na Twitterze duński piłkarz ręczny Rasmus Boysen. - Pierwsza drużyna przygotowuje się do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Ze względu na zasady kwarantanny postanowili do Egiptu wysłać drużynę B - napisał Boysen.

 

 

Koreańczycy wciąż mają szansę zagrać na igrzyskach w Tokio, a o bilety na najważniejszą imprezę czterolecia będą walczyć w dniach 12-14 marca w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Norwegii. Rywalami Azjatów będą gospodarze, a także dwie ekipy z Ameryki Południowej - Brazylia oraz Chile. Wydaje się, że właśnie z Brazylijczykami, Koreańczycy stoczą decydującą walkę o igrzyska.

 

Właśnie dlatego MŚ 2021 spadły na dalszy plan. W kolejnych meczach mundialu Korea Południowa zmierzy się z Białorusią oraz Rosją. Wygląda na to, że od 30 stycznia Azjaci będą już tylko walczyli o Puchar Prezydenta.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie