Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)
fot. Cyfrasport
Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze za pośrednictwem naszej sondy!

Jak co tydzień prezentujemy najlepsze akcje minionego tygodnia w PlusLidze. Tym razem komentatorzy i eksperci Polsatu Sport wyłonili ich aż sześć. Która była najlepsza? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie!

1 - Przyjęcie jedną ręką i czapa Bartłomieja Lipińskiego (Trefl Gdańsk)

 

Akcja przyjmującego Trefla zdaniem komentującego mecz z PGE Skrą Bełchatów Tomasza Swędrowskiego, powinna zostać zapisana z trzema gwiazdkami. Dlaczego? Wystarczy zobaczyć, co wyczyniał w niej Bartłomiej Lipiński. Najpierw przyjął fenomenalnie jedną ręką trudną, skróconą zagrywkę, później zebrał się do ataku, a na konieci w niezwykle efektowny sposób zablokował Dusana Petkovica.

 

2 - Obrona Kamila Dembca i atak Łukasza Łapszyńskiego kończący mecz (Stal Nysa)

 

Siatkarze Stali Nysa zafundowali kibicom ogromne zaskoczenie. Pokonali Jastrzębski Węgiel, który był wówczas wiceliderem rozgrywek. Wyróżniona akcja była ostatnią w tym spotkaniu. Warto zwrócić w niej uwagę na fenomenalną obronę Kamila Dembca i bardzo odważny atak Łukasza Łapszyńskiego, który zakończył mecz.

 

3 - Gwóźdź Miłosza Zniszczoła (GKS Katowice)

 

Mimo że w meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle GKS nie ugrał wiele, zdołał pokazać kilka kapitalnych zagrań. Najbardziej efektowne było to w wykonaniu Jana Firleja i Miłosza Zniszczoła. Rozgrywający przesunął krótką w kierunku lewego skrzydła, a środkowy wbił atrakcyjnego dla oka gwoździa w okolice trzeciego metra.

 

4 - Profesorskie przebicie Aleksandra Śliwki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

 

Aleksander Śliwka przyzwyczaił kibiców do tego, że na boisku nic nie umyka jego uwadze. W starciu z GKS Katowice potwierdził, że w tym temacie nic się nie zmienia. Przyjmujący ZAKSY wykorzystał okazję i przebił górnym oburącz pierwszą piłkę dokładnie w miejsce, gdzie nie było żadnego z przeciwników.

 

5 - Atak z sytuacyjnej piłki Jurija Gladyra (Jastrzębski Węgiel)

 

W meczu Jastrzębskiego Węgla z Vervą Warszawa Orlen Paliwa nie brakowało ciekawych wymian. Jedna z nich miała miejsce na początku trzeciego seta. Mohammed Al Hachdadi wyratował uciekającą za bandy reklamowe piłkę, a na dodatek dograł ją bardzo blisko siatki. Jurij Gladyr miał piłkę praktycznie za plecami, ale zdołał uderzyć i wcisnąć piłkę gospodarzom zdobywając punkt.

 

6 - Długa wymiana zakończona przez Milada Ebadipoura (PGE Skra Bełchatów)

 

Akcja z meczu PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów była jedną z najdłuższych w tym meczu, a może i w całym sezonie. Obie ekipy zaprezentowały siatkówkę na najwyższym poziomie, a wymianę z czwartego seta zakończył Milad Ebadipour, który zmierzył blok na lewym skrzydle. Po ostatnim gwizku zawodnicy długo dochodzili do siebie.

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze!

Głosowanie zakończone. Dziękujemy za wszystkie głosy.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze