Australian Open: Tenisiści nie trenują. Dwa przypadki Covid-19

Tenis
Australian Open: Tenisiści nie trenują. Dwa przypadki Covid-19
fot. Cyfrasport
Kamil Majchrzak jest w gronie trojga polskich singlistów, którzy zagrają w tegorocznym Australian Open

Aż 24 tenisistów zostało poddanych dwutygodniowej kwarantannie, po tym jak dwie inne osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Chodzi o pasażerów lotu z Los Angeles do Melbourne, którym podróżowali uczestnicy Australian Open. Odizolowani gracze nie mogą brać udziału w treningach, pozostają im jedynie indywidualne zajęcia w zamkniętych pomieszczeniach.

Zgodnie z wytycznymi tenisiści, którzy mają wziąć udział w rozpoczynającym się 8 lutego turnieju wielkoszlemowym w Melbourne, powinni od czwartku do soboty przylecieć na antypody. Chodziło o to, aby poddali się 14-dniowej izolacji, ale w przypadku uzyskania negatywnych rezultatów testu mogli opuszczać hotelowe pokoje na pięć godzin dziennie, by trenować ze wskazanym wcześniej partnerem.

 

Tymczasem 24 zawodniczek i zawodników, którzy podróżowali z osobami zakażonymi, nie będzie miało możliwości trenowania na korcie przez dwa tygodnie. W ich sytuacji codzienne ćwiczenia będą musiały ograniczyć się m.in. do roweru stacjonarnego w pokoju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pięciokrotny finalista Australian Open z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19

 

Urzędnicy ds. zdrowia stanu Wiktoria poinformowali, że chorzy to członek załogi samolotu i uczestnik Australian Open, który nie jest zawodnikiem. Niektóre media wskazują, że chodzi o jednego z trenerów.

 

- Pozostałych 66 pasażerów lotu jest traktowanych jako przypadki kontaktu. Żaden tenisista, ani osoba z jego sztabu, nie będzie mógł przerwać kwarantanny, aby wziąć udział w szkoleniu (przed Australian Open) - poinformowano w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynna amerykańska tenisistka chora na COVID-19

 

Według australijskiej prasy, wśród zawodników poddanych bezwzględnej izolacji są m.in. Białorusinka Wiktoria Azarenka (zwyciężczyni Australian Open w 2012 i 2013 roku), Amerykanka Sloane Stephens i Japończyk Kei Nishikori.

 

W Melbourne zagra troje polskich singlistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Magda Linette wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Rozgrywanych wyjątkowo w Dubaju kwalifikacji nie przeszły Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska, a Magdalena Fręch nie została do nich dopuszczona z uwagi na zakażenie koronawirusem.

 

Tegoroczny turniej Australian Open odbędzie się w dniach 8-21 lutego.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze