ME w łyżwiarstwie szybkim: Karolina Bosiek prowadzi po pierwszym biegu

Karolina Bosiek zwyciężyła w biegu na 500 m, pierwszej konkurencji tzw. dużego wieloboju mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Polka uzyskała czas 38,68 i wyprzedziła Rosjankę Jelizawietę Gołubiewą - 38,84 i broniącą tytułu Holenderkę Antoinette de Jong - 38,89. Na ósmej pozycji uplasowała się Natalia Czerwonka 39,86, zaś 20. była Magdalena Czyszczoń 42,33.

W tzw. dużym wieloboju panczenistki będą rywalizowały w sobotę jeszcze na 3000 m, a mężczyźni - na 500 m i 5000 m.

W wieloboju sprinterskim w sobotę łyżwiarki i łyżwiarze ścigać się będą na 500 m i 1000 m.

Zakończenie całych zawodów mistrzowskich w niedzielę.

W czasie pandemii, tj. od marca 2020 roku, nie odbywały się żadne imprezy międzynarodowe w łyżwiarstwie szybkim. Odwołano m.in. zawody Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Aby sezon całkowicie nie został stracony, na torze Thialf w Heerenveen zaplanowano kolejno wielobojowe ME, a następnie Puchar Świata (22-24 stycznia oraz 29-31 stycznia) i mistrzostwa globu na dystansach (11-14 lutego).

Zobaczcie zwycięski bieg Karoliny Bosiek na 500 metrów.

Transmisje Mistrzostw Europy w łyżwiarskim wieloboju w sobotę i niedzielę w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra.