PlusLiga: Arbiter podjął kontrowersyjną decyzję w kluczowym momencie meczu

Do sporej kontrowersji doszło w końcówce czwartej partii meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Sędzia Marcin Weiner odgwizdał błąd wystawy rozgrywającemu gości, co wywołało protesty ze strony trenera Andrzeja Kowala i zawodników ekipy z Suwałk.

Sytuacja miała miejsce w kluczowym momencie czwartego seta, przy stanie 2:1 i 22:21 dla kędzierzynian. Sędzia przerwał wówczas akcję, uznając, że rozgrywający Ślepska Josua Tuaniga popełnił błąd. Taka decyzja wzburzyła trenera Kowala, zdenerwowania nie kryli też jego podopieczni.

Takie same piłki były po drugiej stronie. Bez przesady... Chce pan szybciej skończyć mecz? – powiedział Marcin Waliński.

Również komentatorzy Polsatu Sport byli przekonani, że sędzia zbyt pochopnie podjął tę decyzję. ZAKSA zdołała przechylić losy seta na swoją stronę (25:23) i wygrała cały mecz 3:1.

Kto w tej sytuacji miał rację? Kontrowersyjna decyzja sędziego w załączonym materiale wideo: