PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel to zaległy hit siatkarskiej PlusLigi. Mecz miał być rozegrany w październiku ubiegłego, z uwago na pandemię został jednak przełożony. Nie zmienia to faktu, że w Bełchatowie spotkają się "firmy" gwarantujące siatkarskie widowisko na najwyższym poziomie. Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel od godziny 14:45 na Polsatsport.pl.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel to wielki ligowy klasyk. Do tej pory zespoły te grały ze sobą 75 razy, 47 spotkań wygrali siatkarze z Bełchatowa, 28 razy lepsi byli jastrzębianie. W roli gospodarza PGE Skra grała 40 razy. Odniosła 28 zwycięstw, goście z Jastrzębia-Zdroju tylko dwunastokrotnie wyjeżdżali z Bełchatowa jako wygrani. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie. 25 lutego ubiegłego roku Jastrzębski Węgiel zwyciężył 3:0, w setach do 22, 23 i 19. 

 

W ostatnich latach śląska drużyna ma patent na wygrywanie z PGE Skrą, była lepsza w dziewięciu spotkaniach z rzędu. By przypomnieć sobie ostatnie zwycięstwo bełchatowian, trzeba sięgnąć aż do sezonu 2016/2017. W rundzie rewanżowej pokonali oni przyjezdnych z Jastrzębia-Zdroju 3:2,  a niebawem, bo pod koniec lutego, miną cztery lata od tamtego meczu.

 

W obecnych rozgrywkach starcie ligowych potentatów było bardzo zacięte. Dzień przed Wigilią siatkarze trenera Luke'a Reynoldsa zwyciężyli bełchatowian 3:2, teraz zapowiadają, że spróbują ponownie ograć odwiecznego rywala. Zdają sobie sprawę z trudności wyzwania, ale są optymistami.

 

- Przeciwko Skrze musimy pokazać naszą najlepszą siatkówkę. Musimy nastawić się na walkę, rzucić na szalę wszystko, co mamy najlepsze do zaoferowania w naszej grze. Zagramy na wyjeździe, co dodatkowo utrudni nam zadanie - mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Yacine Louati.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Winiarski poprowadzi reprezentację!? "Wyraził zgodę"

 

Obie drużyny mają ostatnio bardzo trudny okres. Jastrzębianie przegrali dwa poprzednie mecze, najpierw na wyjeździe ze Stalą Nysa 1:3, później u siebie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3. PGE Skra też zaliczyła dwie "wpadki", ulegając 1:3 Treflowi Gdańsk i 2:3 Asseco Resovii. Obie ekipy liczą więc na przełamanie złej passy w sobotnie wczesne popołudnie.

 

Styczeń to bardzo trudny czas dla zespołów, które muszą nadrobić ligowe zaległości, a dla grających dodatkowo w Lidze Mistrzów PGE Skry i Jastrzębskiego Węgla wyjątkowo wymagający okres. Zawodnicy trenera Michała Mieszko Gogola w pierwszym miesiącu roku rozegrają aż osiem meczów, nie mają więc dużo czasu na trening i spokojne przygotowanie do kolejnych spotkań. W zespole z Bełchatowa nie brakowało urazów, co dodatkowo komplikuje pracę.

 

- Tym bardziej każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Wiadomo, że Jastrzębski Węgiel będzie chciał się odbić i wygrać to spotkanie. Zrobimy jednak wszystko, by trzy punkty zostały w Bełchatowie - mówi Grzegorz Łomacz, kapitan i rozgrywający PGE Skry.

 

Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel od godziny 14:45 na Polsatsport.pl.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze