PŚ w saneczkarstwie: Felix Loch kolekcjonuje zwycięstwa. Mateusz Sochowicz daleko

Felix Loch wciąż powiększa wyjątkowo bogatą kolekcję trofeów

Reprezentant gospodarzy Felix Loch zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w niemieckim Oberhofie. Wyprzedził Austriaków Jonasa Muellera i Davida Gleirschera. Mateusz Sochowicz zajął 22. miejsce.

Loch, mistrz olimpijski z Vancouver i Soczi, przed tygodniem triumfował w łotewskiej Siguldzie w mistrzostwach Europy połączonych z PŚ. Sobotnia wygrana jest jego ósmą w tym sezonie pucharowego cyklu. Na liście zwycięzców zabrakło go tylko w sprincie w Winterbergu. Nie licząc zawodów sprinterskich, w "klasycznych" zmaganiach jest niepokonany w edycji 2020/2021 i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Jedyny startujący w sobotę Polak - Sochowicz miał dwa niemal identyczne czasy ślizgów i już na półmetku był 22. Kacper Tarnawski nie ukończył piątkowych kwalifikacji.