UFC: Porażka Davida Zawady po wyrównanym pojedynku

Sporty walki
UFC: Porażka Davida Zawady po wyrównanym pojedynku
Fot. UFC
Dawid Zawada minimalnie przegrał z Ramazanem Emeevem.

Ramazan Emeev pokonał Davida Zawadę niejednogłośną decyzją sędziów podczas gali UFC Fight Night: Holloway - Kattar. Pojedynek toczony był w wysokim tempie i obaj zawodnicy mieli szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie na kartach punktowych górą był Rosjanin.

Pierwsze starcie rozpoczęło się od dynamicznych wymian w stójce. Po niespełna dwóch minutach Emeev przeniósł walkę do parteru, lecz tam nie udało mu się skontrolować przeciwnika. Później walka przeniosła się pod siatkę, gdzie przewagę miał Rosjanin. W końcu wykonał udane sprowadzenie i Zawada znalazł się na plecach. Zawodnik UFD Gym próbował wstać, lecz "Gorets" dobrze kontrolował go z góry. W końcu jednak walka wróciła do stójki, gdzie większą aktywnością wykazywał się Emeev. Pierwsza runda padła łupem trenującego w American Top Team Rosjanina. 

 

Drugą odsłonę Zawada zaczął od dobrego low-kicka, lecz po kilku wymianach bokserskich Emeev ponownie przeniósł walkę do parteru. Później pojedynek toczył się głównie w stójce, gdzie skuteczniejszy był Zawada. Emeev próbował trzykrotnie przenieść walkę do parteru, lecz za każdym razem Zawada właściwie reagował. W ostatniej akcji rundy Rosjanin rozciął łuk brwiowy "Sagata". 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC Fight Night: Holloway - Kattar: Gdzie obejrzeć? 

 

W decydującym starciu Emeev błyskawicznie przeniósł walkę na ziemię. Tam próbował przejść pozycję, lecz skończyło się to tym, że finalnie to Zawada znalazł się na górze. Pochodzący z Polski zawodnik kontrolował walkę w pozycji bocznej, aż w końcu wypracował dosiad. Reprezentant Rosji wydostał się jednak z niekorzystnej pozycji i walka wróciła do stójki. W tej płaszczyźnie walka toczyła się do samego końca.

 

Walka była niezwykle emocjonująca. Obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty, w których mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.  Sędziowie punktowali 29-28, 28-29, 29-28 i orzekli zwycięstwo Emeeva. Niemniej jednak obaj zawodnicy pokazali się z dobrej strony. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze