Bundesliga: Gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium pokonał Freiburg (WIDEO)

Bayern Monachium po dwóch słabszych meczach wrócił na zwycięską ścieżkę. W 16. kolejce Bundesligi pokonał u siebie SC Freiburg 2:1. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który strzelił jednego gola i przy okazji pobił kolejny rekord.

Piłkarze Bayernu Monachium ostatnio złapali zadyszkę. W ciągu kilku dni przegrali z Borussią Moenchengladbach w Bundeslidze i odpadli z drugoligowym Holstein Kiel w Pucharze Niemiec. W ekipie Hansiego Flicka nikt nie wyobrażał sobie trzeciej porażki z rzędu, dlatego w meczu z SC Freiburg od pierwszej minuty pojawili się wszyscy najważniejsi piłkarze, na czele z Lewandowskim.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. W 7. minucie wynik po pięknej asyście Thomasa Muellera otworzył "Lewy". W ten sposób Polak jako pierwszy w historii strzelił 21 goli w pierwszej rundzie Bundesligi, dzięki czemu pobił rekord Gerda Muellera z sezonu 1968/1969. Piłkarze Bayernu Monachium mieli przewagę w każdym elemencie, jednak nie przekładało się to na kolejne trafienia. Niespodziewanie w 62. minucie wyrównał Nils Petersen, który pojawił się na boisku kilka sekund wcześniej! Dla 32-latka ten gol z pewnością był wyjątkowy, ponieważ strzelił go swojej byłej drużynie. Bawarczycy ruszyli do ataku i na kwadrans przed końcem bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Mueller.

Bayern Monachium - SC Freiburg 2:1 (1:0)
Bramki: Robert Lewandowski 7, Thomas Mueller 75 - Nils Petersen 62