EBL: Legia Warszawa pokonała Anwil Włocławek. Dariusz Wyka bohaterem końcówki

Legia Warszawa pokonała Anwil Włocławek

Dariusz Wyka trafiał kluczowe rzuty w końcówce, dzięki czemu jego Legia Warszawa pokonała Anwil Włocławek 85:76 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Jamel Morris z 25 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ivan Almeida z 21 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami.

Początek meczu należał do Anwilu, który dzięki podaniom i punktom Curtisa Jerrellsa miał małą przewagę. Później bardzo aktywny był Krzysztof Sulima, a po trójkach Ivana Almeidy różnica zwiększyła się do 10 punktów. Legia odpowiedziała na to serią 8:0, a po trójce Grzegorza Kamińskiego zbliżyła się na punkt. Trójkami odpowiadali Rotnei Clarke i Walerij Lichodiej - po 10 minutach było 19:26. Jamel Morris i Jakub Karolak w drugiej kwarcie starali się zmieniać sytuację, ale swoimi trafieniami błyskawicznie odpowiadał Clarke. Później świetny był Lester Medford, a po chwili i trójce Dariusza Wyki zespół z Warszawy ponownie zbliżał się - tym razem na dwa punkty. Ten ostatni później dał przewagę Legii efektownym wsadem. Po rzucie z dystansu Przemysława Zamojskiego Anwil po pierwszej połowie prowadził 47:45.

Od początku trzeciej kwarty zespół trenera Wojciecha Kamińskiego kilka razy doprowadzał do remisu, a po trójce Lestera Medforda wychodził na prowadzenie. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję, a mecz był bardzo zacięty. Niesamowity był Jamel Morris - kolejne jego rzuty sprawiły, że po 30 minutach to Legia była lepsza - 70:67. Ostatnia część meczu była bardzo podobna do poprzedniej, a do kolejnego remisu doprowadzał Kyndall Dykes. Obie drużyny nie grały już tak ofensywnie, ale ciągle twardo w obronie. Na dwie minuty przed końcem po trójce Dariusza Wyki gospodarze mieli cztery punkty przewagi. Podkoszowy dodał później kolejne akcje i powiększał prowadzenie. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 85:76.

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 85:76 (19:26, 26:21, 25:20, 15:9)

Legia Warszawa: Jamel Morris 25, Lester Medford Jr 17, Dariusz Wyka 17, Jakub Karolak 6, Nickolas Neal 6, Grzegorz Kulka 4, Earl Watson 4, Adam Linowski 3, Grzegorz Kamiński 3

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 21, Rotnei Clarke 15, Kyndall Dykes 9, Curtis Jerrells 8, Krzysztof Sulima 7, Walerij Lichodiej 7, Artur Mielczarek 6, Przemysław Zamojski 3, Andrzej Pluta 0, Ivica Radic 0