MŚ w piłce ręcznej 2021: Dramatyczny finisz meczu Tunezja - Brazylia! Remis po weryfikacji wideo!

Piłka ręczna

Tunezja zremisowała z Brazylią 32:32 w meczu grupy B 2. kolejki MŚ w piłce ręcznej. Tunezyjczycy na pół minuty przed końcem prowadzili jeszcze dwoma trafieniami, ale fatalnie rozegrana końcówka sprawiła, że ostatecznie podzielili się punktami z Canarinhos. Po końcowej syrenie trwała jeszcze weryfikacja wideo czy piłka po ostatnim rzucie Abdallaha wpadła do siatki, ale ostatecznie bramka dla Tunezji nie została uznana przez duńskich sędziów!

Brazylijczycy byli w pierwszej kolejce o włos od sensacyjnej wygranej z Hiszpanią, ale ostatecznie podzielili się punktami z zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego. Z kolei Tunezja mierzyła się w drugim meczu grupy B z reprezentacją Polski, a spotkanie było niezwykle zacięte. Dopiero w ostatnich 10 minutach drugiej połowy to Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali 30:28, przez co wicemistrzowie Afryki po pierwszej kolejce zajmowali ostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie starcia z faworyzowanymi Canarinhos, Tunezyjczycy nie złożyli jednak broni. Do stanu 12:12 gra była niezwykle wyrównana, a prowadzenie kilka razy przechodziło z jednej strony na drugą. W 23. minucie po fatalnym błędzie gwiazdy Brazylii - Haniela Langaro, rywale prowadzili już jednak trzema trafieniami i nie wypuścili przewagi z rąk aż do końcowej syreny w pierwszej połowie. Tunezja prowadziła 20:16 głównie dzięki twardszej obronie niż przeciwnik, a także łatwym bramkom z szybkiego ataku. Brazylia mogła się cieszyć, że nie przegrywała pięcioma trafieniami, ale tuż przed końcem pierwszej części bramkarz Rangel da Rosa trafił do pustej siatki.

Tuż po przerwie padła bramka numer 21 dla Tunezji... i w tym momencie afrykańska ekipa stanęła. W ciągu 8 minut Tunezyjczycy nie potrafili ani razu trafić do bramki, a dobra gra m. in. Langaro sprawiła, że w 40. minucie był już remis 21:21. Spotkanie rozpoczynało się od nowa, a Canarinhos zyskali przewagę psychologiczną.

Piłkarze z Ameryki Południowej w ostatnich minutach kilka razy wychodzili na prowadzenie, ale dzielni wicemistrzowie Afryki za każdym razem doprowadzali do remisu. Na 100 sekund przed końcem Tunezyjczycy znowu byli o jednego gola przed rywalem po rzucie Sanaia. Chwilę później bramkę na 32:30 dorzucił świetny tego dnia Darmoul (jego 9. bramka) i Brazylia znalazła się pod ścianą. Ostatnie pół minuty to jednak koszmar Tunezji. Rywale rzucili bramkę na 32:31, ale wciąż to Afrykanie byli z przodu. Nie wykorzystali jednak swojej szansy, a w odwecie dostali bramkę na kilka sekund przed końcem meczu. Tunezyjczycy mieli jeszcze swoją szansę, ale piłka po rzucie Abdallaha odbiła się od poprzeczki i spadła na linię bramkową. Długa weryfikacja wideo najpierw dała radość Tunezji, ale chwilę później gol został anulowany i to Brazylia mogła cieszyć się z remisu!

Tunezja - Brazylia 32:32 (20:16)