MŚ w piłce ręcznej 2021: Tunezja - Brazylia. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Czas na drugą kolejkę MŚ w piłce ręcznej 2021 w grupie B. Zanim Polacy zmierzą się z Hiszpanią, dojdzie do starcia Tunezja - Brazylia. Tunezyjczycy po porażce z biało-czerwonymi, muszą zdobyć punkty przeciwko Canarinhos. Mecz Tunezja - Brazylia od 18:00 na Polsatsport.pl.

Brazylijczycy byli w pierwszej kolejce o włos od sensacyjnej wygranej z Hiszpanią, ale ostatecznie podzielili się punktami z zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpanie prowadzili już nawet sześcioma bramkami, ale końcówkę kompletnie przespali i gdyby nie rzut Raula Entrerriosa w ostatnich sekundach, schodziliby z parkietu pokonani. Przez całe spotkanie świetnie w brazylijskiej bramce spisywał się Rangel da Rosa, który był jednym z architektów remisu 29:29.

Tunezja mierzyła się w drugim meczu grupy B z reprezentacją Polski, a spotkanie było niezwykle zacięte. Szczypiorniści z Maghrebu nie radzili sobie jednak z Arkadiuszem Morytą, który rzucił im aż 11 bramek. Najwięcej trafień (9) dla Tunezji zaliczył Mosbah Sanai, który bombardował polską bramkę z drugiej linii. Dopiero w ostatnich 10 minutach drugiej połowy to Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali 30:28, przez co wicemistrzowie Afryki po pierwszej kolejce zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie Tunezja - Brazylia odbędzie się w New Capital Sports Hall. Poprowadzą je sędziowie z Danii - Mads Hansen oraz Jesper Madsen. Początek o godzinie 18:00. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.