Profesor bloku! Piotr Nowakowski popisał się niezwykłym wyczynem (WIDEO)

Piotr Nowakowski ze statuetką MVP meczu z GKS Katowice.

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi GKS Katowice uległ Vervie Warszawa Orlen Paliwa 0:3. W drugim secie tego spotkania niezwykłym wyczynem popisał się środkowy drużyny ze stolicy – Piotr Nowakowski.

W pierwszym secie tej konfrontacji Verva zapewniła sobie zwycięstwo dopiero w rywalizacji na przewagi. Wyrównana walka nie zapowiadała klęski katowiczan w kolejnych setach. Tymczasem w drugim secie podopieczni trenera Andrei Anastasiego zablokowali rywali. Dosłownie zatrzymali ich blokiem, bo aż 11 punktów wywalczyli właśnie w tym elemencie. Siedem bloków z tej puli zapisał na swym koncie Piotr Nowakowski.

Doświadczony środkowy został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) tego spotkania. Wywalczył dla swej drużyny 14 oczek (5/8 w ataku + 8 punktowych bloków + 1 as serwisowy).

Co ciekawe, stołeczna ekipa tak imponowała w bloku jedynie w drugiej odsłonie. W pierwszej nie zdobyła w tym elemencie ani jednego punktu, w trzecim zaledwie dwa. Jednak wyczyn 11 punktowych bloków w jednym secie z pewnością zapisze się w kronikach PlusLigi.