PŚ w bobslejach: Triumf Francesco Friedricha także w czwórkach, Niemiec śrubuje rekord

Zimowe
PŚ w bobslejach: Triumf Francesco Friedricha także w czwórkach, Niemiec śrubuje rekord
fot. PAP

Francesco Friedrich wygrał w szwajcarskim Sankt Moritz zawody Pucharu Świata w bobslejowych czwórkach, dzień po sukcesie w dwójkach. Niemiec triumfował w zmaganiach cyklu po raz 48. w karierze, a takim osiągnięciem nie może pochwalić się nikt inny w tej dyscyplinie.

Friedrich był pilotem załogi, w której skład weszli Thorsten Margis, Martin Grothkopp i Alexander Schueller. Z tym ostatnim z sukcesu cieszył się także w sobotę.

 

Niemiecka czwórka wyprzedziła o 0,29 s Austriaków, a o 0,49 Kanadyjczyków. Polacy nie startowali.

 

Friedrich umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

 

Nieco wcześniej w niedzielę rywalizowały kobiece dwójki. Zwyciężyły Niemki Stephanie Schneider i Leonie Fiebig, przed Amerykankami Elaną Meyers Taylor i Sylvią Hoffmann oraz Szwajcarkami Melanie Hasler i Iriną Strebel. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Austriaczka Katrin Beierl.

 

W Sankt Moritz jest jedyny naturalny tor na świecie, na którym rywalizują bobsleiści, przygotowywany co roku w listopadzie przez specjalnie wyselekcjonowany team specjalistów. Tworzony jest z 10 tys. metrów sześciennych śniegu i 5000 metrów sześciennych wody. Jego długość to 1722 m. Budowa trwa ok. trzech tygodni.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze