Samobój Kamila Glika. Sensacyjna porażka drużyny Polaka

Crotone zaliczyło 3. zwycięstwo w sezonie

Kamil Glik zaliczył samobójcze trafienie w przegranym przez jego Benevento meczu 18. kolejki Serie A. Ekipa Polaka uległa na wyjeździe ostatniej w tabeli ekipie Crotone 1:4, a gol Glika rozpoczął strzelaninę na Stadio Ezio Scida.

Benevento przystępowało do spotkania z outsiderem Serie A po wysokiej porażce 1:4 z Atalantą. Nikt nie spodziewał się jednak, że w starciu z ostatnią drużyną tabeli, zespół Kamila Glika powtórzy taki niechlubny wynik. Crotone do meczu z Benevento zaliczyło jedynie dwa zwycięstwa - ostatnie w grudniu z Parmą.

W meczu z Benevento nie mógł zagrać Arkadiusz Reca, który został zawieszony za kumulację żółtych kartek. Pod jego nieobecność na lewym wahadle w pierwszym składzie wylądował Pedro Pereira, który zaliczył asystę przy bramce na 1:0 dla gospodarzy. Niestety było to samobójcze trafienie Kamila Glika, który główkował tak pechowo, że zaskoczył własnego bramkarza.

W pierwszej połowie do siatki gości trafił jeszcze Simy i ustalił wynik do przerwy na 2:0. Ten sam zawodnik zaczął strzelanie w drugiej części gry, a w 65. minucie zaliczył asystę przy bramce Milosa Vulicia na 4:0. Benevento stać było jedynie na gola honorowego, którego strzelił rezerwowy Iago Falque.

Mimo zwycięstwa Crotone nie wydostało się z ostatniego miejsca w Serie A. Do osiemnastego Torino i dziewiętnastej Parmy, piłkarze z południa Włoch tracą już jednak tylko jeden punkt. Benevento jest jedenaste z 21 oczkami na koncie.

Crotone - Benevento Calcio 4:1 (2:0)

Bramki: Glik (5' sam.), Simy (29', 54'), Vulić (65') - Falque (82')