Adam Nawałka za Jerzego Brzęczka? "Nie byłbym zaskoczony"

Piłka nożna
Adam Nawałka za Jerzego Brzęczka? "Nie byłbym zaskoczony"
Fot. CyfraSport
Czy Adam Nawałka zastąpi Jerzego Brzęczka?

- Jestem zaskoczony, nie wiem co się wydarzyło. Boję się, że to jest coś, co było w głowie Zbigniewa Bońka od dłuższego czasu. Myślę, że prezes Boniek na pewno ma asa w rękawie i z pewnością nas zaskoczy - powiedział dziennikarz Polsatu Sport Marcin Feddek.

Nie milkną echa odejścia Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzję o zwolnieniu 49-latka podjął prezes PZPN Zbigniew Boniek. Feddek uważa, że prezes ma już faworyta do objęcia stanowiska. 

 

- Wydaje mi się, że w głowie prezesa jest już następca Jerzego Brzęczka. Nie wydaje mi się, żebyśmy zaczynali eliminacje i szukali selekcjonera. Te eliminacje będą wstępem do finałów mistrzostw Europy - podkreślił. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jerzy Brzęczek się nie nadawał"

 

Dziennikarz Polsatu Sport nie widzi wielu potencjalnych kandydatów spośród polskich szkoleniowców. Wyjątek stanowi Adam Nawałka, który zdaniem Feddka mógłby wrócić do prowadzenia drużyny narodowej. 

 

- Nie mam kandydata w Polsce. Gdyby Czesław Michniewicz nadal był selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji, to on byłby najbardziej naturalnym następcą. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być Adam Nawałka, który mógłby teraz wrócić i przejąć wyselekcjonowaną przez Brzęczka reprezentację. Dla mnie powrót Nawałki byłby sensacją, ale też nie byłbym zaskoczony - zaznaczył. 

 

Od początku swojej kadencji Brzęczek nie miał dobrej opinii wśród dziennikarzy i kibiców. 

 

- Od samego początku miał pod górę i nie potrafił do siebie przekonać kibiców i fachowców. Miałem wrażenie, że ta reprezentacja zrobiła postęp w końcówce eliminacji. Natomiast kolejny okres w Lidze Narodów wszystko zaciemnił - dodał Feddek.

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze