EBL: Polpharma Starogard Gdański ograła GTK Gliwice. 33 punkty Trevona Allena

Trevon Allen był w poniedziałek nie do zatrzymania. Gościom z Gliwic rzucił aż 33 punkty

Polpharma Starogard Gdański wygrała z GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23) w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Trevon Allen, który zdobył 33 punkty i zaliczył dziewięć zbiórek. W ekipie gości wyróżnił się Tayler Persons. Zdobył 22 punkty, miał dziewięć zbiórek i siedem asyst.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale po chwili to Polpharma zaczęła grać lepiej. Dzięki akcjom Allena uciekła nawet na pięć punktów. GTK odpowiedziało na to szybko serią 9:0 i to ten zespół miał inicjatywę w ofensywie. Później przyjezdni byli dodatkowo skuteczni na linii rzutów wolnych i po 10 minutach prowadzili 22:18.

Po trafieniu Terry’ego Hendersona w drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Matthiasa Zollnera urosła do ośmiu punktów. Skuteczniejszy był jednak Joe Furstinger, a dzięki "trójce" Grzegorza Surmacza był remis. Spotkanie toczyło się falami i było bardzo wyrównane. Po rzutach wolnych Stevena Haneya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:38 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie przyjezdni szybko doprowadzali do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie po "trójce" Hendersona. Mecz ciągle był bardzo zacięty, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk praktycznie co akcję. Dopiero później, po trafieniach Allena i Haneya starogardzianie uciekli na siedem punktów. Po 30 minutach prowadzili 62:58.

W ostatniej części meczu ekipa trenera Roberta Skibniewskiego zbudowała swoją największą przewagę. Po akcji Jacka Jareckiego wynosiła ona 12 punktów. GTK odpowiedziało na to serią 7:0 i po kolejnym trafieniu z dystansu Hendersona wróciło do gry. Później siedem punktów z rzędu zdobył Allen i Polpharma znów miał bezpieczną przewagę. Utrzymała ją do końca spotkania.

Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 92:81 (18:22, 23:16, 21:20, 30:23)

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 33, Steven Haney 18, Joe Furstinger 13, Sebastian Kowalczyk 10, Grzegorz Surmacz 7, James Washington 5, Jacek Jarecki 4, Peter Olisemeka 2, Sebastian Walda 0.

GTK Gliwice: Tayler Persons 22, Terry Henderson 21, Szymon Szewczyk 13, Daniel Gołębiowski 9, Shannon Bogues 7, Jordon Varnado 7, Mario Delas 2, Aleksander Wiśniewski 0, Szymon Szymański 0.