Formuła 1: Nie ma zagrożenia wyścigu w Monako

Moto
Formuła 1: Nie ma zagrożenia wyścigu w Monako
fot. PAP

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako odbędzie się w zaplanowanym terminie 23 maja, nie ma żadnego zagrożenia - napisali w komunikacie działacze Automobile Club de Monaco

W ten sposób dementują pojawiające się informacje, że podobnie jak w poprzednim sezonie, wyścig z powodu pandemii Covid-19 może zostać odwołany.


ZOBACZ TAKŻE: Robert Kubica wystartuje w prestiżowym wyścigu

 

Spekulacje dotyczące możliwości odwołaniu wyścigu w Monako, ale także w Azerbejdżanie i Kanadzie, pojawiły się po Nowym Roku. Powodem mają być problemy związane z pandemią, brak odpowiedniej liczby fachowców znających się na budowie ulicznych torów w tych krajach.

 

"Pomimo pojawiających się, szczególnie w internecie, informacji, Automobilklub może potwierdzić, że Grand Prix Monako zostanie rozegrane zgodnie z planem" - wynika z komunikatu.

 

W poprzednim sezonie decyzja o odwołaniu wyścigu zapadła 19 marca 2020. Powodem była rozszerzająca się pandemia Covid-19. Impreza nie odbyła się po raz pierwszy od 1954 roku.

 

W tym roku planowany na otwarcie sezonu 21 marca wyścig w Melbourne został z powodu Covid-19 przeniesiony na jesień. Sezon 2021 otworzy w tej sytuacji 28 marca GP Bahrajnu. W kalendarzu znalazły się 23 wyścigi.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze