Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Piłka nożna
Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!
fot. Cyfrasport
Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem naszej kadry.

Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski! Sensacyjne doniesienia w poniedziałek 18 stycznia podał serwis Łączy nas Piłka.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że z dniem 18 stycznia 2021 roku Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. - Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek na łamach portalu Łączy nas Piłka.

 

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka.

 

Zobacz także: Zbigniew Boniek ws. odejścia Jerzego Brzęczka: Do czwartku bez komentarzy

 

49-letni Brzęczek prowadził drużynę narodową od lipca 2018 roku, kiedy po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji zastąpił Adama Nawałkę.

 

 

W 24 meczach Brzęczek prowadził piłkarską reprezentację Biało-Czerwonych. W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że przestał on pełnić obowiązki selekcjonera.

 

Pod wodzą Brzęczka drużyna narodowa odniosła 12 zwycięstw, pięć spotkań zremisowała i doznała siedmiu porażek. Bilans bramek: 36-20 na korzyść Polaków.

 

Zobacz także: Bilans meczów reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka

 

W debiucie szkoleniowca 7 września 2018 Polacy zremisowali w Bolonii z Włochami 1:1 na inaugurację pierwszej edycji Ligi Narodów. Cztery dni później identycznym rezultatem zakończyła się towarzyska konfrontacja z Irlandią we Wrocławiu. Następnie były dwie porażki w LN - z Portugalią 2:3 i w rewanżu z Włochami 0:1, towarzyska z Czechami 0:1 oraz - na zakończenie udziału w Lidze Narodów - remis w Guimaraes z Portugalią 1:1.

 

Złą serię Biało-Czerwoni przerwali w marcu 2019, kiedy na inaugurację eliminacji mistrzostw Europy pokonali w Wiedniu Austriaków 1:0. Kwalifikacje były udane, zespół Brzęczka zanotował osiem wygranych w 10 spotkaniach i pewnie awansował do turnieju finałowego, zostawiając za sobą nie tylko Austrię, ale i Słowenię, z którą doznał jedynej porażki, Izrael, Macedonię Płn. i Łotwę.

 

Od listopada ubiegłego roku drużyna narodowa miała 10-miesięczną przerwę w występach ze względu na pandemię COVID-19. Odwołano zaplanowane na wiosnę tego roku mecze towarzyskie, a mistrzostwa Europy przeniesiono na 2021.

 

Kadra wróciła na boisko 4 września 2020, po 289 dniach przerwy, gdy w Amsterdamie - na inaugurację drugiej edycji Ligi Narodów - uległa Holandii 0:1. Trzy dni później w Zenicy pokonała Bośniaków 2:1.

 

Październikowy tryptyk zaczęła od towarzyskiej wygranej z Finlandią 5:1, później było 0:0 z Włochami i 3:0 z Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów.

 

W listopadzie w Chorzowie Biało-Czerwoni pokonali Ukrainę 2:0 w spotkaniu towarzyskim, a następnie w Reggio Emilia w takim samym stosunku ulegli Italii w LN. Zeszłoroczne występy zakończyli rewanżem z "Pomarańczowymi", przegranym 1:2 na Stadionie Śląskim.

Więcej na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka:

KN, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze